Перейти до знижок >>>

 

6 проверенных приемов совмещения фонаря и оружия в темноте.

16.01.13

Коли темрява стає одним з переваг противника і загрожує безпеці Вам або Вашій команді, необхідно знати про прийоми поєднання зброї і ліхтаря, що б дати гідну відповідь. У світі налічується не так вже й багато подібних технік. Описані прийоми поєднання в темряві ліхтаря і зброї розроблені досвідченими фахівцями. Кожен з цих прийомів рекомендований або прийнятий на озброєння різними спецслужбами і арміями світу. Успішне застосування вплинуло на назву техніки.


Прийом перший


Прийом застосування легких пошукових і тактичних ліхтарів,

який прийнятий на озброєння ФБР


Техніка ФБР передбачає таке положення: пістолет утримують в основний руці, ліхтар беруть в іншу руку. Руку з ліхтарем повністю випрямляють і відводять в бік, щоб ліхтар був як можна далі від стрілка — це дезорієнтує противника. Ліхтар тримають в руці вгорі або внизу. Відома техніка зручна з застосуванням засліплюючих потужних ліхтарів (таких як Bronte RC25s, Nitecore MH 2A, TrustFire Z6 та ін) і там де потрібно освітити територію великої площі.

Прийом другий


Прийом застосування тактичного ліхтаря, який перебуває на службі SFI/CCI


Ліхтар (бажано невеликого розміру TrustFire C8-T6, TrustFire WF-501 B) притискається стрільцем до скул або до шиї, в цьому положенні він висвітлює не тільки мета, але і мушку пістолета, щоб стрілку було зручніше цілитися. Це дозволяє ефективно цілитися і вести вогонь у темних приміщеннях. Треба враховувати недолік цього способу – віддача, стрілку потрібно мати міцну руку, щоб зменшити віддачу, а також вміти влучно стріляти з однієї руки.

Прийом третій

Техніка застосування ліхтаря Чапмена-Роджерса


Ця техніка отримала свою назву на честь людей, які ділять між собою за право називатися її авторами: колишнього агента ФБР Била Роджерса і директора Академії практичної стрільби Чапмена. При використанні цієї техніки ліхтар утримують на бічній поверхні корпусу зброї. Ліхтар обхоплюють великим і вказівним пальцями вільної руки (у якої немає зброї), іншими пальцями охоплюються пальці основний руки (в якій утримують зброя) — зброя з ліхтарем як би зливається в єдиний механізм. Даний прийом допомагає при контролі віддачі і тим самим зменшує підскакування пістолета під час пострілу на відміну від стрільби з однієї руки. Ця техніка розрахована на застосування ліхтаря з бічною кнопкою, наприклад Nitecore EC25 COBRA (на фото), Olight S10 BATON.

Дуже важливо, щоб вага ліхтаря був якомога менше, оскільки перевага техніки в тому, що вона забезпечує стійкість зброї під час стрільби.

Прийом четвертий

Захоплення Харріса


Даний прийом названий на честь розробника, морського піхотинця, Майкла Харріса. Під час захоплення ліхтар утримують не основний рукою, відбивач спрямований у бік мізинця. Зап'ястя при цьому схрещуються, рука зі зброєю знаходиться над рукою з ліхтарем, лікоть руки з ліхтарем опускається вниз. Не варто сильно спиратися основний рукою на другу, стійкість у цьому захопленні забезпечується саме за рахунок рівномірного розподілу навантаження на основну руку. Щоб ефективно працювати в цьому захопленні стрілок спочатку повинен винести вперед руку з пістолетом, а вже потім підвести до неї руку з джерелом світла, але ніяк не навпаки, так як рука в цей момент знаходиться перед стволом, а це порушує техніку безпеки. Прекрасно поєднується з ліхтарями (Bronte RC25S, Nitecore MH2A, Nitecore MH2C, TrustFire Z5). Ця техніка працює тільки з класичною технікою Вівера, тобто рука, що тримає ліхтар, повинна бути зігнута трохи більше ніж рука, що утримує зброю. На фотографіях використовується світлодіодний ліхтар Bronte RC25s.

Прийом п'ятий

Техніка Роджерса

Для цього хвата необхідний невеликий компактний ліхтарик (на подобу Bronte RA10, Bronte RC10 або Nitecore MH1A (на фотографії)). Захоплення передбачає розміщення ліхтаря між середнім і вказівним пальцями, а кнопка натискається великим пальцем – це дає можливість включати і вимикати ліхтар при необхідності. Пістолет тримають у звичайному захоплення, а останні фаланги двох або трьох пальців другої руки лягають на пальці на руків'ї. Основний недолік цієї техніки це те, що застосовні з нею можуть бути тільки тонкі ліхтарі з виступаючою задній кнопкою.

Прийом шостий

Техніка інституту бойових засобів

Для використання ліхтарів з бічною кнопкою, свою техніку запропонував експерт – директор Інституту бойових засобів Массад Айуб. Суть техніки: ліхтар утримують не основний рукою, а головка відбивача розташована з боку великого пальця, руку з пістолетом витягують вперед, а руку з джерелом світла притискають до першої, поєднуючи великі пальці рук. Хват розрахований на те, що промінь буде бити в обличчя супротивника, а пістолет буде націлений на його груди.

Колишній інструктор цього ж інституту Стів Венджер дещо змінив техніку свого директора, він запропонував направляти промінь нижче, помістивши палець руки з ліхтарем під великий палець руки зі зброєю, тепер напрям променя практично паралельно з напрямком стовбура.

Для цього хвата краще всього підійдуть для використання ліхтарі з бічною кнопкою (Nitecore EC25 COBRA, Nitecore EC1, Nitecore EA4 PIONEER, Olight S20 BATON), а не на торці, так як ліхтар з кнопкою на торці працює в режимі постійного світла і може видати стрілка.

Висновки:

Наведені прийоми показали різноманітність застосування світлодіодних ліхтарів для вирішення тактичних завдань. Кожен з цих прийомів розроблений під певну ситуацію: техніка ФБР допомагає при проникненні в приміщення, так як дезорієнтує супротивника, але вона не підійде при атаці з укриття. Айуб розробив найшвидший спосіб стріляти з двох рук. Техніка Харріса зручна і в обох випадках. В житті досконале володіння лише однією технікою, не завжди допоможе стрілку вижити і провести успішну операцію. Чим більшою кількістю хватів володіє співробітник охоронного агентства, тим більше у нього шансів на перемогу. Але вирішальним як завжди є людський фактор, тому в усьому світі інструктори зі стрільби виховують у своїх учнях сміливість, ініціативність.

Таблиця суміщення ліхтаря і зброї

Захоплення

Фото

Підходящі моделі

1. Техніка ФБР

Bronte RC25S
Bronte X20
Nitecore MH2A
Nitecore MH2C
TrustFire Z5
TrustFire Z6
TrustFire Z3
TrustFire C8-T6
TrustFire WF-501B.

2.Техніка:

FI/CCI

Bronte RC25S
Bronte X20
Nitecore MH2A
Nitecore MH2C
TrustFire Z5
TrustFire Z6
TrustFire Z3
TrustFire C8-T6
TrustFire WF-501B
Tank007 PT10.

3.Техніка застосування ліхтаря Чапмена-Роджерса

Nitecore ЕА1
Nitecore EA2
Nitecore EC25 COBRA
Nitecore EA4 PIONEER
Olight S20 BATON
Olight S10 BATON.

4. Прийом четвертий:

Захоплення Харріса

Bronte RC25S
Bronte X20
Nitecore MH2A
Nitecore MH2C
TrustFire Z5
TrustFire Z6
TrustFire Z3
TrustFire C8-T6
TrustFire WF-501B.

5.Прийом п'ятий:

Техніка Роджерса

Nitecore MH2C
Nitecore MH1A
TrustFire Z6
TrustFire Z3
TrustFire C8-T6
TrustFire WF-501B
Tank007 E06
Tank007 TK-566
Tank007 ТК-736
POP Lite P21.

6.Техніка інституту бойових засобів

Nitecore EC25 COBRA
Nitecore EC1
Nitecore EA4 PIONEER
Olight S20 BATON
Olight S10 BATON.

https://070.com.ua

Віталій Мовчан

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING