Перейти до знижок >>>

 

Бiла Зброя - украинские боевые и тактические ножи

02.03.17

Компанія Біла Зброя була заснована в 2014 році на Україні і відразу одержала велику популярність серед любителів ножів з багатьох причин. По-перше цей виробник не заощаджував на матеріалах, зокрема сталі, а по-друге практично всі вироби цього заводу є тактичними або бойовими ножами. Незважаючи на те, що моделі Біла Зброя отримали офіційні висновки про те, що вони не є холодним зброєю, на практиці вони все-таки являють собою достатньо серйозні, професійні вироби.

Ножі Біла Зброя

При знайомстві з ножами цього бренду ми відразу бачимо, що в кожен виріб було вкладено багато праці і думок творців. Історія України знаходить своє відображення в кожній з моделей, а назви іноді говорять самі за себе. Майстри підприємства намагалися зробити кожен ніж ефективним і потрібно визнати, що у них це вийшло. Адже, наприклад, розглядаючи «Захисника» можна з великою впевненістю сказати, що цей ніж призначений саме для оборонних цілей.

В асортименті виробника існує кілька різних напрямків, які позиціонуються як тактичні або бойові. Незважаючи на те, що на виробництві все-таки використовується промисловий спосіб виготовлення, кожна одиниця проходить через руки майстра і доводиться до досконалості вручну. Це стосується не тільки форми клинка або заточування, але і інших деталей, наприклад, для рукоятки.

виготовляють клинки Біла Зброя?

насправді це скоріше риторичне питання, так як виробник намагається не афішувати свої секрети виробництва. Невеликий завод деякий час випускав тільки одну модель, але за 2 роки асортимент інтуїтивно збільшувався і на сьогоднішній день випускається більше десятка різних моделей. Відразу потрібно сказати, що при виготовленні використовуються лише українські матеріали, а готова продукція поширюється тільки на території України.

Процес створення починається в цеху, де в руках професійного майстра під ударами автоматичного молота розпечена заготівля приймає свою форму. На практиці це досить складна процедура, в кінці якої після гарту клинок відправляється на фрезерування, де лезо проходить заточку, додаткову обробку, шліфування й полірування. Дивовижний процес відбувається вручну із застосуванням сучасного обладнання, але в підсумку сталь отримує всі необхідні характеристики, а ніж - гострий і міцне лезо.

Рукоятки ножів роблять з текстоліту або ебоніту, що дозволяє їм володіти достатньою міцністю і надійністю. Шорсткий пластик з вплетеними волокнами синтетичних тканин не витирається з часом не тьмяніє. Рукоятки мають ергономічну форму і зручно лежать в руці, що на практиці дозволяє користуватися ножем з великою ефективністю, незалежно від навичок і ситуації. Логотип і назва ножа наноситься за допомогою лазерного гравіювання, тому переплутати їх з іншими виробниками просто неможливо.

Чому ножі Біла Зброя такі гострі і міцні?

найголовнішим критерієм такого успіху є філософія компанії. Кожен виріб створено для захисників України і більшість продукції в 2017 році знаходиться в зоні АТО. У кожної з моделей своя оригінальна заточка, яка в деяких випадках виконана з двох сторін леза, але доведена до ідеалу лише з одного. Також майже в кожній моделі присутні серрейторы, причому вони зроблені дуже продумано і є одним з головних переваг цих ножів.

З якої сталі роблять ножі Біла Зброя?

На сьогоднішній день бренд випускає в місяць всього-лише кілька тисяч одиниць ножів. Професійно зробити ніж насправді процес складний і вимагає не тільки знань, але і необхідних матеріалів. Зробити клинок надзвичайно міцним і при цьому гнучким на практиці досить важко, тому завод використовує два стандарту сталі для виробництва ножів. Адже ідеалу досягти важко, але його можна втілити в одній з моделей.

Саме тому Біла Зброя пропонує не один ніж, а кілька. Для бойових цілей Х12МФ використовується, наприклад, при виробництві «Захисника». Такий стандарт «инструментной» стали відповідає ГОСТ 5950-2000 і ТУ 14-1-781-73, має високий вміст вуглецю, вироби з нього щодо «крихкі», але дозволяють отримати більш високу якість різу. Ножі із сталі Х12МФ на практиці не бояться падінь, ударів, але все ж вони не призначені для вигину або нанесення по ним ударів.

У теж час, наприклад «Укр» зроблений із сталі марки СТ70. Це менше «вередлива» сталь, яка ще називається «ресорної» і має більше 30 різних ТУ і Гостів, до приклад ТУ 14-1-395786 і ГОСТ 25054-81. Писати тут формули безглуздо — їх багато і вони різні, але можна сказати, що СТ70 менш «вуглецева», при цьому більш гнучка і частіше затребувана при виконанні тактичних завдань.

Необхідно зазначити, що колір стали на клинку не залежить від її марки та досягається в результаті технологічного процесу, схожого з напиленням, але це зовсім інша історія. Колір стали ніяк не відбивається на його якості, а при виборі ножа марка стали відіграє велике значення, в залежності від цілей і умов, в яких і для яких, будуть виконуватися конкретним ножем.

Висновки

Відгуки в інтернет магазинах не завжди відображають реальну картину про виробника і його товари, проте в якості деяких товарів потрібно переконуватися особисто. Ножі Біла Зброя саме той випадок, коли «краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Адже унікальне виробництво, побудоване на професійному «людському» підході з мінімальним використанням промислового обладнання за короткий проміжок часу змогла завоювати репутацію виробника ножів №1 в Україні.

Мало того, що кожна модель доводиться до досконалості спільними зусиллями Біла Зброя, СБУ та ЗСУ - ці ножі постійно проходять «стрес-тести» для поліпшення своїх характеристик. Зміна застосування кованої сталі у виробах на листову - це один з яскравих прикладів того, як бренд оперативно покращує свої і без того гарні вироби. Адже один з важливих ознак професійного підходу і дійсно якісних виробів - постійне поліпшення параметрів і характеристик, навіть вони були вже визнані ідеальними кілька років тому.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING