Перейти до знижок >>>

 

Cree XM-L2 U3 - новый технический прорыв

13.02.15

З кожним роком світлодіодні елементи стають все більш затребуваними серед населення, неухильно витісняючи традиційні лампи розжарювання. Причина тому - неймовірні можливості світловіддачі напівпровідникових приладів при значній економії споживаного електричного струму. LED - елементи успішно використовуються у всіх сферах життєдіяльності людини. Їх ефективність дозволила вивести можливості освітлювальних пристосувань на якісно новий рівень. Вони стали буквально незамінними для освітлення в місцях, де необхідний спрямований світло великого потоку. Без світлодіодних елементів не обходиться жоден сучасний світильник трековий, переносний прожектор або сверхяркий точковий ліхтар. У сфері розробки Light-emitting diode (LED) працює безліч підприємств, лідером серед яких по праву вважається американська компанія Cree. Одним з останніх великих досягнень цієї фірми є світлодіодний прилад XM-L2 U3. Він ввібрав в себе всі новітні досягнення в області напівпровідників і став візитною карткою компанії-виробника.

Принцип роботи Cree XM-L2 U3

Cree XML U3, як і інші світловипромінюючі діоди подібного типу, являє собою спеціальний напівпровідниковий прилад, основна функція якого – перетворювати електроенергію в світлове випромінювання. До числа складових його елементів входить кристал на підкладці, лінзи, контактні висновки і корпус. Світло, що виділяється при протіканні електричного струму через перетворюючу деталь, знаходиться в дуже вузькому видимому діапазоні. Спектр випромінювання повністю залежить від матеріалу, що лежить в основі кристала-напівпровідника, який власне і є причиною виникнення світлових променів. Структура кристала багатошарова з різною провідністю. Завдяки цьому, на відміну від морально застарілих ламп розжарювання, що поширюють свою роботу на широкий спектр оптичного випромінювання, світлодіод більш економічний і ефективний в експлуатації. Безпосереднє перетворення електрики в світловий потік виникає з рекомбінацією електронів в районі p-n-переходу. Для забезпечення максимального контакту між двома напівпровідниками з різними типами провідності пріконтактной шари кристала легируются спеціальними домішками: на одну сторону наносяться донорські, а на іншу акцепторні. Таким чином, чим більший електричний струм пропускається через світлодіодний елемент (зростає потік електронів у зону рекомбінації), тим яскравіше вона світить. Але якщо напруга електрики перевищить допустимий рівень, то діод перегріється і прийде в непридатність. Встановлено таке поняття, як світлодіодний квантовий вихід, що визначає чисельність квантів світла на одну електроно-діркову пару (рекомбіновану). Цей показник визначається, загалом, з урахуванням розсіювання для кожного виду світлодіода окремо. У лінійці діодів Cree XM-L2 U3 за рахунок кристалів високої якості, внутрішній квантовий вихід може досягати 100%.

Технічні характеристики: Cree XM-L2 U3

Напівпровідник Cree XM-L2 U3 являє собою яскравий приклад новітнього досягнення технічного прогресу. Порівняно з попередниками, його техніко-експлуатаційні характеристики зробили крок далеко вперед. Робочий струм світлодіода, максимально допустимий для безпечного використання, становить 3000мА, при такому напруженні світловий потік досягає значних показників у 1100 люмен. Температурний показник виробничого відбору досягає 85°C, що є безсумнівним плюсом даного напівпровідника. Середня робоча світловіддача Cree XM-L2 U3 коливається в межах 320 люмен, за умови постійної напруги електричного струму з показником 700 мА. Кут виробленого випромінювання - 125°. Діаметр світлодіода - 16 мм, при висоті 4.02 мм. Колірна температура дуже висока - 5200-5700 К. Основними напрямками використання вважаються промислова і архітектурна сфера, вуличне освітлення, а також побутове застосування. Холодний білий колірний діапазон, що виробляється кристалом діода Cree XM-L2 U3, визнаний одним із найкращих і високопродуктивних.

Переваги Cree XM-L2 U3

Напівпровідниковий діод Cree XM-L2 U3 справедливо вважається одним з найбільш високопродуктивних приладів серед всіх відомих на сьогоднішній день. Він на 20% ефективніше своїх прямих конкурентів, наприклад, таких як XLamp XP-G при однаковому поглинання електроенергії. Компанія – виробник гарантує, що XM-L2 U3 має кращі в галузі характеристики, включаючи широту кута огляду, тривалість служби і показники теплового контуру. Виготовлення даного приладу здійснюється на унікальному обладнанні з матеріалів найвищого класу. Це дозволяє не тільки повністю виключити можливість шлюбу, але і забезпечує як мінімум 40 000 годин безперебійної роботи напівпровідника. Згідно з міжнародним стандартом, що описує тестування світлодіодних елементів в екстремальних умовах JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council — об'єднаний інженерний рада з електронним пристроям), вся продукція компанії Cree має вищий рівень ефективності. Завдяки інноваційним технологіям виробництва XML U3 стійкий до деградації кристалу, має надзвичайно великий період старіння люмінофора, захищений від механічних деформацій і стійкий до помутніння оптики. Безліч всесвітньо відомих підприємств, що виробляють освітлювальні прилади, в якості светообразователя обирають XM-L2 U3, що є незаперечним підтвердженням надійності товарів компанії Cree.

Світлодіод Cree XM-L2 U3 використовується в ліхтарях фірми Nitecore, прикладом служить ліхтар TM 26.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING