Перейти до знижок >>>

 

Диапазон волн для раций UNF и VNF: Преимущества и недостатки

06.08.13

Діапазони хвиль UNF і VNF набувають все більшого поширення в сфері радіозв'язку. Особливо цікаві дані діапазони для використання для систем рацій, дозволяють організовувати зацікавленим особам безкоштовну стійкий зв'язок. Розглянемо їх докладніше.

Діапазон хвиль для рацій UNF і VNFVHF діапазон містить частоти від 136 до 174 МГц і вважається найбільш універсальним. Цей діапазон забезпечує стійкий зв'язок на середніх відстанях, однак має недостатнє занебокрайне поширення і для збільшення дальності стійкого сигналу потрібне збільшення висоти антени. Найкращою умовою їх застосування будуть відкриті ландшафти та водні поверхні.

діапазон UHF більш высокочастотен - частоти розташовуються від 400 до 520 МГц. Він дозволяє вести хороший сигнал в умовах щільної забудови, з-за відсутності мертвих зон, навіть при використанні малопотужних передавачів, але - на відносно малих дальностях. В лісистих і горбистих місцевостях у зв'язку з високим розсіюванням хвиль і швидким їх загасання. У зв'язку зі своїми особливостями, діапазон UHF отримав назву "міського".

На відміну від діапазону Low Band дані діапазони в значно меншій мірі схильні до перешкод від промислових об'єктів.

Застосування, перевагу виробниками

UNF діапазон є найбільш затребуваним у радиокоммуникациях. Саме на його частотах здійснюються мобільна телефонія, передача сигналів телебачення, супутниковий зв'язок, радіозв'язок органів охорони правопорядку і безпеки, військова зв'язок, аэросвязь та інше.
Діапазони хвиль UNF і VNF контролюються Державним комітетом з радіочастот (скорочено ГКРЧ). Даний комітет визначає частоти для державних служб і дозволені потужності для передавачів. Тому, для використання даних частот раціями, потрібен спеціальний дозвіл і реєстрація, які видаються в структурних підрозділах нагляду за радіочастотами. Однак ГКРЧ було прийнято рішення про виділення серед VHF діапазону частот смугою 144-146 МГц, а так само окремих діапазонів LPD і PMR під потреби радіоаматорів.

Виробниками рацій зазвичай враховується вимоги використання передавачів в різних діапазонах, а тому в їх асортименті присутні портативні дводіапазонні рації, трехдиапазонные або багатодіапазонні (тільки в автомобільному виконанні). Основними виробниками даних передавачів є компанії Kenwood, Motorola, Yaesu, Wouxun, Icom, Puxing.

Переваги та недоліки у використанні діапазонів

UNF і VNF діапазони мають сильні переваги у вигляді стійкого зв'язку в умовах, найбільш затребуваних власниками - це і лісові масиви, і міські райони, і відкрита місцевість. Однак слід пам'ятати, що використання даних частот, виключаючи смуги для радіоаматорів, вимагають спеціального дозволу та у разі його відсутності Вас можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Відбутися це може різними шляхами - засіче ваші переговори державна служба або порушите ви оперативний зв'язок. Тому, користуючись портативними раціями, використовуйте тільки вільні частоти і не проводьте переговори дуже тривалий час. Так само корисно знати про основні смугах, що використовуються державними службами.

https://070.com.ua

З ув. Щербаков Володимир

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING