Перейти до знижок >>>

 

Фонарь для велосипеда или велофара?

22.04.16

«Велосипед - не розкіш, а засіб пересування»

При їзді на велосипеді в темний час доби позначення своїх габаритів на дорозі і додаткове світло іноді перетворюється в необхідність. Тому при плануванні поїздок і подорожей думки про те, що купити - ліхтар для велосипеда або велофару починають відігравати істотну роль.

Різниця між ліхтарем для велосипеда і велофарой дійсно велика. Обдумуючи що вибрати з цих двох речей, відразу необхідно розуміти, що в цілях безпеки, відповідно до «Правил дорожнього руху», велосипедна фара є невід'ємною частиною велосипеда. Ліхтар зобов'язаний бути встановлений на кожному «механічному транспортному засобі», тобто велосипеді в нашому випадку, і світити «білим світлом». Перше розвиток ці пристрої отримали завдяки різним місць установки - спереду, ззаду, і з боків. Всілякі дизайнерські та наукові розробки вносили в конструкції сміливі рішення і освітлювальні прилади для велосипедів з роками удосконалювалися від саморобних до китайських підробок.

Щоб зрозуміти різницю між ліхтарем для велосипеда і велофарой потрібно розглянути одне з останніх досягнень науки і техніки у велосипедному спорті. Велофара має дуже потужний світлодіод, який дає відмінну освітленість на відстань до 1000 метрів, але при цьому сильно гріється. Рішенням інженерів було зробити аеродинамічний корпус з алюмінію і використовувати його при цьому як систему повітряного охолодження. Пульт дистанційного керування, зовнішній акумуляторний блок на 8,2 Ah і сама велофара надійно кріпиться до велосипеда і кишені велосипедиста. Істотною відмінністю і перевагою ліхтар для велосипеда виявилося звичайне швидке кріплення і можливість при необхідності легко зняти ліхтар з велосипеда для використання його в інших цілях.

"Відмінність між світлоповертачем, званому «катафотом» і ліхтарем для велосипеда з велофарой полягає в тому, що двоє останніх мають джерела живлення і самі виробляють світло. Катафоти кріпляться зазвичай дуже легко і часто входять у початкову комплектацію велосипеда. Ліхтарі, як і катафоти встановлюються і знімаються дуже легко і швидко, і на відміну від велофар раніше не давали того переваги сильного світла.

Йшли роки, і велосипеди удосконалювалися. Проблема багатьох велосипедистів позначити себе вночі на прогулянці в лісі часто не мала сильного значення порівняно з проблемою бачити куди їхати. Різниця в даному випадку з велофарой полягає в тому, що ні ліхтар для велосипеда такої цінової категорії, ні катафот тим більше, не дадуть 60-ватний регульований пучок світла, яскравістю 5000 люмен, протягом 4 годин безперервної роботи на максимальній потужності. Одним з переваг велофари виділяється її підхід до питання професійного освітлення безпосередньо дороги перед собою, тоді як ліхтарі розробляються для більш «універсальних» цілей.

На сьогодні ліхтарі для велосипеда випускаються більш ніж 280 країнах світу. Великі і дрібні заводи і майстерні в умовах жорсткої конкуренції змогли знайти і істотно поліпшити і свої переваги. Як один з кращих виробників ліхтарів, американська фірма Nitecore в 2015 році випустила обмежену серію комплектів ліхтарів для велосипедів. Набори для велосипедистів включають в себе змінні літієві акумулятори Li-Ion 18650, зарядний пристрій на 3,7 V і реально міцне кріплення з поворотом на 360 градусів.

Кишеньковий ліхтарик, який можна придбати в магазинах р. Дніпропетровська, має яскравість 960 люмен при дальності фокусованої променя в упевнені 300 метрів. Компактні розміри в 160мм і вага близько 200 грам дозволяє використовувати цю розробку не тільки як ліхтар для велосипеда, але і кишенькового, тактичного, підствольного. Корпус ліхтаря виконаний зі сплаву алюмінію і титану, що серйозно розширює область використання.

Вага і розміри сучасних велофар, завдяки науковим досягненням, в наші дні суттєво зменшився. Більш міцні конструкції, з повішеною жорсткістю успішно доводили свої переваги перед ліхтарями. Але це зовсім не вирішувало саму звичайну проблему вандалізму та крадіжок. Професійна велофара дає світло на кілометр вперед на швидкостях близько 100км\год, але зміцнити її на рамі і кермі велосипеда за 5 секунд не вийде. У теж час ліхтар для велосипеда зміг запропонувати в якості своїх переваг змінні компактні акумулятори, більш якісне світло і елементарні конструкції кріплення. При цьому він так і залишився звичайним ліхтарем у вузьких колах дизайнерів і хлопців з аеродинамічній лабораторії.

Прогрес та еволюція ліхтарів для велосипеда або велофар продовжує крутити педалі і не зупиняється ні на секунду. Виробники постійно знаходять нові рішення для згладжування різниці давніх відмінностей. Сьогодні ми можемо придбати пристрої з різними елементами живлення, але не мають відмінностей в лампах або використовуються світлодіодах. При цьому цінники в магазинах, незважаючи на відсутність різниці в назві «сімейства», можуть сильно відрізнятися в залежності від бренду чи використаних матеріалів.

Висновки

Компактну велофару з зручним кріпленням можна легко принести додому для підзарядки, а малу ємність акумулятора компенсувати покупкою запасного. Великий вибір ліхтарів для велосипедів ще в 2001 році привів до купівлі дочірніх електричних підприємств для такого гіганта велосипедного спорту, як BMG. Молодь обирає ліхтарі, спортсмени купують велофари, а що купити для Вашої подорожі в нічний час - вирішувати Вам.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING