Перейти до знижок >>>

 

Как правильно выбрать прицел для оружия. Общие советы и рекомендации.

08.07.15

Перед кожним із тих, хто користується вогнепальною або пневматичною зброєю, у свій час постає питання про те, як правильно вибрати для нього приціл. Не має значення чи займаєтеся ви спортивною стрільбою, полюєте на перепелів або кабана, чи, може, є професійним військовим. Правильно підібрана оптика завжди буде працювати на Вас і виручить в будь-якій ситуації. Давайте ж розглянемо, які бувають приціли і для чого вони використовуються.

КОЛІМАТОРИ

Коліматорний приціл або коротко – коліматор. Суть роботи прицілу полягає в наступному. Оптичні лінзи коліматора проектують зображення і точку прицілювання (марку), утворений джерелом світла всередині оптики і спрямований у нескінченність, являє собою, як правило, червону (зелену) точку, в паралельних площинах. В результаті ми отримуємо проекцію зображення з наведеним на нього прицілом. Уявіть, ви навели марку на ціль і при поперечних переміщень очей точка прицілу, як і саме зображення, переміщується слідом, аж до краю окуляра (за умови нерухомості зброї). Це дозволяє стрілку не опускати очі на рівень лінзи і завжди тримати мета в фокусі. Таким чином збільшується швидкість прицілювання, адже вже не доводиться поєднувати мета, цілик і мушку при наведенні на ціль. Поряд з цим збільшується точність стрільби, особливо по рухомих об'єктах. Кратність (наближення) коліматорів зазвичай одно х1, рідше х2. З цього випливає, що ви будете бачити об'єкт в таку ж величину, як і без оптики, отримуючи при цьому найширші кути огляду і можливість завжди тримати мета в фокусі. Однією з основних характеристик цього типу прицілів є розмір прицільної марки, яка варіюється в середньому від 1 МОА до 5 МОА (вимірюється в кутових хвилинах). Ця особливість є ключовою і містить у собі нестачу. При віддаленні цілі на 50-100 метрів, марка прицілу буде закривати якийсь ділянку мети, в діаметрі дорівнює від 3 до 8см. Отже, стрільба з невеликим об'єктів, наприклад, по тарілочках, з коллиматорным прицілом з великим МОА буде дуже скрутній і не точною.

"Це дозволяє стрілку не опускати очі на рівень лінзи і завжди тримати мета в фокусі. Таким чином збільшується швидкість прицілювання, адже вже не доводиться поєднувати мета, цілик і мушку при наведенні на ціль. Поряд з цим збільшується точність стрільби, особливо по рухомих об'єктах."

Також коліматори бувають відкритого типу і закритого. У коллиматорах закритого типу стреляющему надається менше огляду, але надійність такої оптики значно вище. Обумовлено це тим, що джерело світла в прицілі закритого типу – має додатковий захист у вигляді герметичного циліндричного корпуса, що закриває ззаду лінзою. Як наслідок, ми отримуємо максимально стійкий до погодних і екстремальних умов оптику.

Приціли відкритого типу цікаві тим, що надають широкий огляд для стрільби, між тим вони більш уразливі для поганих погодних умов. Їх також іменують голографічними. В оправі вони мають лише передню лінзу з відкритим джерелом світла, а значить на оптику може потрапити бруд, пил або вода, що може спотворити зображення і утруднити прицілювання. Якщо ви фанат страйкболу або просто впевнені, що погодні умови не будуть вам на заваді – голографічний приціл коліматорний буде гарним вибором.

ЛАЗЕРНІ ПРИЦІЛИ

Лазерний приціл, ще іменується цілевказівником (ЛЦУ). Створює світлову позначку у відповідній точці попадання. Досягається посиланням променя світла невеликої потужності. При використанні лазера ми отримуємо наведену на мета точку червоного, зеленого, рідше - синього кольору. Необхідно враховувати, що при певних погодних умовах буде видно не тільки мітка прицілу, але і безпосередньо сам промінь лазера. При цьому, деякі лазерні приціли можуть працювати в інфрачервоному діапазоні випромінювання, які використовуються в парі з приладами нічного бачення. Принадність лазерного прицілу в тому, що ми можемо невідривно стежити за об'єктом і одночасно вести стрільбу. Це досить зручно, особливо в умовах часткової або повної відсутності освітлення. Зблизька ми отримуємо можливість не упускати мета уваги, скорочуючи час прицілювання до мінімуму.

"При використанні лазера ми отримуємо наведену на мета точку червоного, зеленого, рідше - синього кольору. Необхідно враховувати, що при певних погодних умовах буде видно не тільки мітка прицілу, але і безпосередньо сам промінь лазера."

Звичайно, лазерні приціли використовуються спецслужбами або ж у складі ДРГ (диверсійно-розвідувальних груп), де досягається злагоджена робота кожного члена команди. Коли це група з 5 і більше осіб, не діють як єдиний механізм, дуже важко буває в умовах бою розібратися де точка твого прицілу, а де точка прицілу напарника. ЛЦУ можна використати і на далекій відстані (до 1000м), при цьому потрібно враховувати деякі особливості. Промінь світла рухається по прямолінійній траєкторії на відміну від снаряда, отже, на великій відстані (понад 500 м) крапка променя світла і точка влучення снаряда будуть не збігатися. Найбільш ефективним ЛЦУ буде при стрільбі з відстані до 200 метрів.

ОПТИЧНІ ПРИЦІЛИ

Назва прицілу говорить сама за себе. У конструкції лежить система лінз, діаметр яких є основною характеристикою. Чим він більше, тим більше світла зберуть лінзи і тим яскравіше буде картинка в полі зору. На одній з фокальних площин об'єктива наноситься прицільна сітка. Може знаходитися як на передній фокальній площині (об'єктив), так і на задній площині окуляра. В наш час виконується, в основному, методом травлення на скло, являє собою перехрестя, а також може містити дальномірну шкалу. За допомогою неї можна вирахувати відстань до об'єкта, якщо відомі його розміри. Основною характеристикою оптичних прицілів є паралакс. Являє собою поняття розбіжності площині прицілу з площиною зображення об'єкта прицілювання. Це означає, що під час прицілювання, змістивши очей перпендикулярно осі прицілювання, зображення буде «плисти», стає нечітким. оптичні приціли часто оснащують механізмом регулювання (відбудови) паралакса.

Розрізняють два виду механізму:

  • AO (механізм регулювання знаходиться прямо на об'єктиві)
  • SF (знаходиться збоку прицілу).

Перший більш поширений через його простоти і не високої вартості реалізації, але менш зручний у використанні. Другий дозволяє не змінювати напоготові і положення голови стрілка. Дані приціли також оснащуються підсвіткою червоного чи зеленого світла, для більш точного наведення в умовах поганого освітлення. Кратність наближення оптичних прицілів становить від 1,5 до 40х, при виборі якої потрібно керуватися тим, з якої відстані ви збираєтеся стріляти. Якщо ж ви збираєтеся вести ближній вогонь можна скомбінувати 1,5 х оптичний приціл з коллиматорным, встановивши їх на одній лінії, отримавши таким чином значне збільшення точності стрільби.

висновок

Як ми побачили з огляду технічних характеристик різних типів прицілів, всі вони мають ряд переваг і недоліків. Основним правилом при виборі оптики є те, що ви повинні чітко розуміти й усвідомлювати мету майбутнього використання прицілу, природних умов його експлуатації. Для далекої стрілянини підійде оптичний приціл; в умовах недостатньої освітленості – лазерний целеуказатель; вогонь по рухомим цілям з близької відстані буде найбільш ефективним з коллиматорным прицілом. Вести стрільбу в темряві з дальньої дистанції - ЛЦУ можна комбінувати з оптичним прицілом. Збільшити точність стрільби з більшої відстані? Оптичний приціл з коліматором – збільшить ККД вашого зброї до максимуму. Добре обміркуйте всі деталі, і ви побачите, що правильно підібрати приціл досить просто.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING