Перейти до знижок >>>

 

Как выбрать элементы питания для фонаря

07.04.15

Ось ви і вибрали собі ліхтар, тепер залишилося визначитися з другим за важливістю придбанням елементом живлення. Здавалося б – що складного! В наш час поки ще живий стереотип про те, що всі прилади (у нашому випадку ліхтарі) працюють на батарейках або акумуляторах, а, якщо бути точним, то на «пальчикових» АА, «мизинчиковых» ААА або вбудованому акумуляторі. А далі все просто: розрядилися батарейки замінити, "сіли" акумулятори – зарядити.

Але, з приходом нових технологій, а також істотного збільшення побутових і професійних сфер застосування світлодіодних ліхтарів, до питання вибору та ліхтаря, і елементів живлення підходять дуже вибірково. Варто зауважити, що вибір ліхтаря і елементів живлення часто рівносильні – в деяких випадках навіть набувають ліхтар під певний елемент. А буває так, що покупка ліхтаря тягне за собою додаткові витрати на акумулятори, зарядний пристрій до них, адаптери... Як при цьому визначити баланс «функціональність-якість-ціна»? "Для чого мені потрібен ліхтар?" - на нашу думку, це перше питання, яке необхідно задати собі. Сюди варто віднести: сфери його застосування, як часто він буде використовуватися, які режими можуть знадобитися... Так буде простіше визначитися з вибором елемента живлення.

На що варто звернути увагу при виборі елемента живлення:

ТИП ЕЛЕМЕНТА ЖИВЛЕННЯ

Спочатку визначимося з загальними групами елементів живлення. Поки не будемо брати до уваги хімічний склад з технічними характеристиками і виділимо наступні:

  • Батарейки – елементи живлення, які можна перезаряджати. До позитивних властивостей варто віднести їх порівняно низьку вартість (порівняно з аналогічними акумуляторами) і широке поширення. Наприклад, елементи живлення АА і ААА є найпоширенішими у світі, і купити їх можна практично в будь-якому магазині. В основному батарейки застосовуються при нечастому використанні ліхтаря або в якості запасних елементів живлення.  • Акумулятори – елементи живлення, які можна перезаряджати. Перевага перед батарейками очевидно при постійної довгострокової експлуатації. Літієві акумулятори можуть витримати 500-1000 перезарядов без істотної втрати в ємності. А великі струми віддачі і збільшена напруга дозволять працювати Вашій ліхтаря на повну міць! Вигода очевидна. Акумулятори можуть бути захищені і незахищені. Використання захищених акумуляторів в ліхтарях володіє рядом переваг, тому пропонуємо використовувати їх (у разі використання акумуляторів).

  • Вбудований акумулятор – елемент живлення знаходиться в ліхтарі без можливості вилучення. Заряджається через вбудований в корпус ліхтаря порт (наприклад, велофара Magicshine EAGLE 600).

  • Зовнішній акумуляторний блок – зазвичай складається з кількох акумуляторів і використовується на велофарах, налобних ліхтарях, підводних ліхтарях. Дозволяє отримати на виході більшу напругу, необхідне для максимально якісної роботи світлодіода(-ів), а також збільшену сумарну ємність.

ЕКОНОМІЯ

Якщо на першому місці при виборі елементів живлення (і ліхтаря, і зарядного пристрою) стоїть питання економії або ви обмежені певним бюджетом, ми не рекомендуємо орієнтуватися тільки на ціну. Наприклад, ваш ліхтар працює на АА – ви відразу купуєте батарейки, але через місяць інтенсивного використання ліхтаря розумієте, що вигідніше було купити комплект акумуляторів і зарядний пристрій. Якщо ліхтар використовується тільки для підсвічування в побутових умовах, то цілком вистачить моделі з вбудованим акумулятором з можливістю зарядки від мережі 220V.

ЯКІСТЬ

Елементи живлення повинні бути якісними і відповідати заявленим параметрам. Ми рекомендуємо використовувати тільки якісні батарейки або акумулятори від відомих виробників. Використання неякісних елементів живлення може привести не тільки до пошкодження ліхтаря, але і до імовірності залишитися без світла в самий невідповідний момент. Це особливо важливо, наприклад, у горах, під час пошуково-рятувальних робіт або у військових операціях, де подібна помилка може поставити під загрозу власне життя або життя товариша.

ВІДПОВІДНІСТЬ ХАРАКТЕРИСТИКАМ

Всі заявлені параметри елемента живлення повинні бути реальними. Іноді намагаються вказати завищену ємність акумулятора, що передбачає збільшення часу роботи, але, на ділі він працює набагато менший час. Наприклад, якщо плануєте використовувати ліхтар тривалий час – нічний спортивне орієнтування, пошукові роботи, дослідження печер, дайвінг –, то повинні розраховувати на певний час роботи. У подібних ситуаціях залишитися без світла просто неприйнятно.

СУМІСНІСТЬ З ЛІХТАРЕМ

Елемент живлення повинен підходити ліхтаря за технічними характеристиками. Зазвичай це тип, типорозмір, напруга і тип «+» сторони. Перед покупкою елемента живлення все-таки варто прочитати інструкцію і визначити всі підтримувані типи батарейок або акумуляторів за хімічним складом і типорозміру. Типорозмір акумулятора повинен відповідати допустимій, інакше він буде бовтатися в корпусі або ліхтар просто не буде працювати. Напруга елемента живлення має відповідати допустимій – перевищення цього параметра може призвести до пошкодження драйвера або світлодіода. Тип «+» сторони буває плоский «flat top» або з виступом «button top». Деякі ліхтарі, наприклад, мають фізичну захист від зворотної полярності і не сумісні з «flat top» акумуляторами. До речі, більшість акумуляторів все ж мають тип «button top».

Елементи живлення за хімічним складом (нікель-металгідридні, літієві тощо) можуть істотно збільшити можливості Вашого ліхтаря, а також сфери його застосування. Наприклад, Nitecore SRT3 може працювати на різних елементах в діапазоні напруг 1.2-3.7 V – це дозволяє використовувати в ліхтарі як потужний акумулятор, так і, в разі необхідності, звичайну батарейку. Інший ліхтар Nitecore EA11 здатний видавати на акумуляторі IMR14500 максимум 900 люмен, а на звичайній батарейці АА – 160 люмен. Це відбувається за рахунок того, що IMR акумулятор здатний віддавати великий струм (чим елемент АА), ліхтар сумісний з даним форматом, що і відбивається на суттєвому збільшенні яскравості.

ЗАСТОСУВАННЯ

Варто звернути увагу на те, в яких умовах будуть використовуватися елементи живлення. Наприклад, при низьких температурах (нижче 0°С) літієві акумулятори швидше розряджається. Це можна помітити, наприклад, за акумулятора мобільного телефону – на морозі він розряджається швидше. Альтернативні елементи живлення. Вибираючи елементи живлення для ліхтаря, не зайвим буде ознайомитися з можливою заміною існуючого. Наприклад, Ви купили ліхтар з акумулятором 14500 в комплекті і можливістю його зарядки прямо в ліхтарі через вбудований USB-порт (Nitecore MH1A). Акумулятор дуже зручний у використанні, але в крайньому випадку можна скористатися і звичайною батарейки або акумулятора АА. Вірогідність залишитися без світла стала набагато менше)).

ГАРАНТІЯ

Не зовсім обов'язковий пункт, т. к. елементи живлення в більшості своїй відносяться до витратних матеріалів. Але, деякі виробники можуть давати гарантію на акумулятори, що говорить про високу якість товару і стабільних характеристик у нормальних умовах експлуатації. Наприклад, компанія Nitecore встановила гарантію на свої акумулятори 1 рік!

Враховуючи різноманіття елементів живлення, ліхтарів, а також сфер їх застосування дуже складно описати всі рекомендації в одній статті. Ми постаралися виділити основні моменти, які допоможуть швидше визначитися. У разі потреби наші консультанти допоможуть з вибором оптимального джерела живлення для Вашого ліхтаря!

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING