Перейти до знижок >>>

 

Как выбрать нож для охоты?

12.07.17

Мисливські ножі є окремим видом подібних інструментів, які насамперед виділяються високими показниками міцності і тривалий час використовуються без додаткової заточування. Професійні мисливці стверджують, що ніж хороший тоді, коли їм можна повністю розібрати лося або оленя без використання точильних пристосувань. Враховуючи велику кількість моделей на ринку варто ретельно підійти до процесу підбору, а також заздалегідь знати, на що потрібно звертати увагу при покупці.

Процес підбору

Перш ніж купувати подібні пристосування варто вникнути в термінологію. Вона помітно відрізняється в залежності від того вітчизняний магазин або іноземний. Часто виходить так, що навіть один і той же елемент конструкції називають по-різному. Це стосується не тільки ножів для полювання, а й інших видів клинкової зброї. Якщо подивитись на визначення мисливського ножа, то це холодна зброя з коротким клинком, яке може бути одне або полуторно-лезвийное. Незважаючи на те, що на ринку сьогодні можна зустріти сотні моделей і на перший погляд вони всі абсолютно різні, насправді у них ідентичні частини.

Кожен ніж включає в себе смугу металу, яка складається з клинка та хвостовика. Перший є ріжучою частиною виробу, другий – це саме те місце куди насаджують рукоятку. Є й інші терміни, які належать до металевої частини.

Лезо – гостра сторона клинка.

Обух – тупа сторона клинка.

Скіс обуха – той самий нахил обуха до гострої частини клинка.

Вістрі – це зона, де обух і лезо сходяться.

Доли – спеціальні поглиблення вздовж клинка.

П'ятка – основа плоскої частини клинка.

Вигин леза – округлена зона клинка.

Рукоять – частина ножа для його утримання.

Головка – замикаючий елемент рукоятку зброї.

Торець – сторона рукоятки, яка скріплюється з хвостовиком.

Щит – вставка у вигляді щитка на рукоятці.

Піхви – спеціальних чохол для транспортування ножа.

Різноманітність клинків ножів для полювання

На полюванні ніж використовується не тільки для вбивства диких тварин. Надеине з дикою природою таке пристосування використовується дуже часто для вирішення маси завдань. Саме тому існує безліч моделей, які відрізняються вагою, вигином леза, особливостями рукоятки і багатьом іншим. Варто відзначити, що під час використання ножа все навантаження йде на вістрі і вигин. Здавалося б, можна взяти модель, де лезо буде напівкруглим і похилих, але у такому разі ефективність роботи значно знизитися. Основна проблема мисливських ножів полягає в тому, що у них всіх є недоліки. Прямий клинок найміцніший з існуючих, при цьому дуже незручним у роботі. Відповідно для постійного використання беруть вигнуте лезо. Також варто відзначити, що тонке вістря максимально комфортний в роботі і навіть дає можливість працювати з дрібними деталями, при цьому у нього помітно знижена міцність якщо порівняти з широким вістрям.

Якщо дивитися на довжину клинка, то при великих розмірах леза загубиться баланс, точно також як при дуже коротких. Показники товщини позначаються на міцності і занадто товсті клинки проблематично точити. Враховуючи той факт, що на полюванні постійно доводиться щось відрізати, різати, жартувати і деколи навіть стругати, то необхідний оптимальний варіант. Вирішувати масу завдань з високими показниками якості допоможе клинок довжиною 12-15 см, виключно прямий і з середньою шириною леза. Що стосується рукоятки, то краще брати з обмежувачами і перепробувати кілька варіантів, щоб підібрати найзручніший під себе.

Не варто забувати, що на полюванні крім вирішення побутових завдань у таборі доведеться знімати шкури, обробляти туші, оббілувати звіра і відокремлювати трофейні частини. Все це робиться в таборі, щоб додому вести вже готові частини. Якщо мова йде про свежевании, то підійде модель клинка з довжиною 10 см, де падаюче вістрі. Роботу ніби нарізки м'яса, зняття шкури і підрізання певних частин зручно робити із зігнутим клинком. Можна спробувати моделі з досить довгим клинком – 10 см, де приблизно 7 см будуть прямими і тільки 3 см відведені на різкий скіс. Такий варіант відмінне рішення для роботи з убитим звіром.

Професіонали вважають, що ніж з вузьким клинком невеликих розмірів і взлетающим лезом відмінний варіант для оброблення туші. Тим не менш, щоб здійснювати всі необхідні процедури з м'ясної тушею на полюванні краще обзавестися цілим набором ножів різні.

Рукоятка мисливського ножа

Більшість мисливців вважає, що головне в ножі рукоятка, а не клинок. Саме від зручності залежить ефективність роботи інструментом. Якщо йти таким шляхом, то підійде лезо з м'якої сталі, яка легко заточується навіть про перший-ліпший камінь. Сам по собі клинок не довговічний і швидко сточується, але за рахунок якісної ручки його можна просто з часом поміняти і продовжувати роботу.

Від рукоятки залежить не тільки ступінь комфорту під час роботи, а також маневреність ножа і результати його використання. В залежності від призначення виробу змінюється розмір, форма і дизайн рукоятки. При цьому вона може бути під кутом або паралельно по відношенню до леза. Найголовніше, щоб ручка ножа була міцною і володіла зручною формою. Якщо вибираєте моделі в магазині, то варто спробувати кілька, щоб чітко визначити саму комфортну. Ви повинні відчути виріб і зрозуміти наскільки воно збалансовано в руці, щоб без проблем виходило здійснювати будь-які рухи. Що стосується матеріалів, з яких роблять рукоятки, то відмінно підійде дерево, роги або кістку. Вони вже перевірені часом і крім зручності забезпечують ще й довговічність.

Сьогодні можна зустріти моделі з рукоятками з синтетичних матеріалів або замінників. Микарта активно використовується останнім часом і відповідає усім вимогам щодо створення мисливських ножів. При бажанні навіть вийде відшукати свій улюблений відтінок, тому що пофарбувати такий матеріал можна в будь-який колір. Також можна помітити гумові рукоятки, вони досить якісні і вирішують багато проблем щодо незручності інших матеріалів, але при цьому взагалі не придатні до використання взимку. Сильний мороз після пари вилазок просто знищить гуму.

Ніж для полювання є індивідуальним інструментом і в кожної моделі є свої переваги і недоліки. Відповідно мисливець повинен виділити достатньо часу, щоб перед вилазкою в ліс або іншу місцевість переглянути кілька моделей. У підсумку вибрати варто збалансований ніж, не занадто довгим лезом, бажано зігнутим і широким. Середня товщина забезпечить надійність і комфортне обслуговування. За ціною складно сказати у скільки обійдеться це задоволення, але головне не звертати увагу на занадто дешеві варіанти менше 600 грн.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING