Перейти до знижок >>>

 

Как выбрать нож?

12.07.17

Сьогодні ми розглянемо, як придбати ніж для використання під час походу або чергового виїзду на пікнік. Таке пристосування є просто необхідним якщо ви вирішили вибратися на природу. З його допомогою можна вирішувати безліч різноманітних завдань, але передусім необхідно, щоб ніж відмінно різав. Якщо вас цікавлять моделі, які допоможуть полювати, то розглядати дані поради точно не варто. В даній ситуації ми розповімо, як підібрати ніж, який легко ріже продукти, допоможе в побутових ситуаціях, тривалий час прослужить без належного догляду і продається за доступною вартості.

Середовище застосування ножа

Всі існуючі моделі можна умовно розділити на ті, що використовуються для полювання, для риболовлі, для перебування в екстремальних умовах або просто для обробки продуктів. Якщо вам хочеться придбати виріб для всіх випадків життя, то можна дуже просто заплутатися у всіх характеристиках таких виробів.

Ключовою особливістю кожного ножа є лезо. Додаткові пристосування на зразок стропореза або склобою, найчастіше тільки заважають, оскільки використовуються рідко і виконані не найкращим чином в дуеті з звичайним ножем. Не варто звертати увагу і на занадто складні форми або леза із сталі, про яку ви навіть не чули. Для використання в побуті варто розглядати більш прості моделі. Дуже важливо при покупці попросити сертифікат, який йде разом з виробом і підтверджує побутове призначення ножа.

Підбір за габаритами і можливостям

Вивчаючи асортимент ножів в кожному магазині головна проблема полягає у виборі складаний або фіксованого моделі. Очевидно, що з точки зору зручності краще всього брати складаний ніж. Він чудово справляється зі своїми основними завданнями і при цьому дуже зручний у процесі транспортування. У складеному вигляді він поміститися в кишеню одягу, так і в будь-яку сумку або рюкзак.

Крім форми не менш важливими при виборі габарити і вага. Нехай у вас вдома є шикарний колекційний ніж з гравіюванням, але за рахунок розмірів його просто не можна взяти з собою, відповідно толку від такого виробу мало. Вибирайте оптимальний розмір і вага ножа, щоб його можна було легко транспортувати і при цьому він був корисним у побуті. Леза 6-8 сантиметрів не найкращий варіант, тому що з їх допомогою навіть хліб нарізається з працею. Якщо брати модель з лезом 8-10 сантиметрів, то вона вже допоможе в поході або на кухні.

Що стосується ваги, то тут кому як зручніше. В основному користуються досить легкими варіантами, вони мінімально навантажує руку в процесі роботи і їх без проблем можна носити на поясі або в кишені. Великовагові варіанти, в свою чергу, тільки створять дискомфорт. Якщо вам потрібен ніж для походів, пікніків або кухні, то варто розглядати моделі з вагою в районі 150-200 грам.

Вибір сталі

Марка стали відіграє дуже важливу роль в будь-якому ножі. Насамперед це ступінь міцності і твердості. Якщо ви хочете приділяти догляду мінімальну кількість часу, то краще брати моделі, де лезо виготовлене з нержавіючої сталі з вмістом хрому, причому не менше 12%. Що стосується міцності, то показник повинен бути від 55 до 60 за шкалою Роквелла. Якщо показник менше, то навряд чи ніж впоратися з нарізкою навіть занадто твердих продуктів, про вирішення якихось побутових завдань не може йти і мови. Показник понад 60 одиниць теж не найкраще рішення, тому що в такому разі з часом у ножа просто викришених кромка, так і точити їх проблематично.

Вибір рукоятки

Придбати ножа, з яким буде зручно працювати досить складно в сліпу, тому краще всього потримати кожну модель в руці. Якщо такої можливості немає, то зверніть увагу на матеріал і насамперед розглядайте моделі, де рукоятка з текстоліту або склопластику. Брати варіанти з дерев'яними або шкіряними ручками не рекомендується із-за того, що вони складно і довго відмивається, а також швидко ламаються і втрачати свій первинний вигляд. При купівлі ножа в інтернет-магазині краще беріть той, де анатомічна рукоятка, тобто з виїмками під пальці.

Сучасні механізми

Якщо ваш вибір припав на сучасний складаний ніж, то дуже важливо правильно підібрати механізм. Коротко можна відзначити, що відкриватися ніж повинен однією рукою, а закриватися максимально зручно і безпечно, щоб не позбавити вас пальців. Існує кілька механізмів, які використовуються на сьогоднішній день в ножах.

Liner Lock – популярний варіант для більшості різновидів ножів. За допомогою спеціальної пружини в робочому стані вона фіксує п'яту леза. Якщо віджати планку, то клинок закривається і відправляється в поглиблення в рукоятці. В залежності від виробника ножа механізм може частково відрізнятися.

Axis Lock – спочатку розроблявся механізм універсальним, щоб його було просто складати і правою, і лівою рукою. Лезо фіксується завдяки невеликому штифта, який можна рухати від чого ніж закривається або відкривається. Варто спеціальний запобіжник, що виключає ситуацію з раптовим закриттям ножа в руках.

Back Lock – досить складний механізм з важелем і прорізами на п'яті. Якщо деталі виконані якісно і чітко підігнані один під одного, то працює він чудово. Також варто враховувати наявність виступу над обухом, який запобіжить автоматичне складання.

Compression Lock – варіант для обох рук, який дуже схожий на Liner Lock, але при цьому є більш просунутим його варіантом.

Вартість якісного ножа

Хороший ніж на сучасному ринку коштує 700 – 1 700 грн. Все що дорожче відноситься до спеціальних моделей для вирішення певних завдань або колекційним варіантів для декору інтер'єру. Якісний ножа не може бути дешевим, але при цьому для використання в побуті чого витрачати великі гроші на подібні пристосування.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING