Перейти до знижок >>>

 

Как выбрать зарядное устройство. Общие рекомендации

11.08.15

Потроху відходять у минуле часи, коли ліхтарик працював від простих батарейок. Так як вони швидко сідають і їх тільки потрібно викидати, вони перестають користуватися популярністю. Для власників таких ліхтарів є рішення – це батарейки з можливістю перезарядки батареї (акумулятори), які можуть відновити свою функціональність за допомогою спеціального пристрою.

Сьогодні особливу популярність на ринку товарів мають ліхтарі, які працюють від акумуляторів і які мають безліч додаткових властивостей і особливостей, такі як вбудований блок заряду акумуляторних батарей, можливість зарядки від прикурювача, контроль над процесом зарядки за допомогою різних світлодіодних індикаторів, пристрої з Power Bank, від яких можна заряджати не тільки ліхтарі, але і інші мобільні пристрої через USB і багато іншого.

Якщо Ваш ліхтар не володіє подібними функціями, то доведеться скористатися зовнішнім окремим зарядним пристроєм. Важливо вибрати таке зарядний пристрій, яке б оптимально поєднувало в собі набір функцій, зручність користування і вартість. Є ЗУ (зарядний пристрій) тільки для одного типу батарей (АА, ААА, 18650 або інший форм-фактор), вони коштують зазвичай дешевше. Якщо ж віддавати перевагу універсальних пристроїв, то потрібно бути готовим до того, що доведеться заплатити більше, зате і користуватися зручніше. Щоб зробити правильний вибір, потрібно ознайомитися з усіма видами ЗУ.

Типи зарядних пристроїв

Зарядні пристрої можна розділити на п'ять основних типів:

 1. Пасивні зарядні пристрої;
 2. Аналогові (з мікропроцесором);
 3. Цифрові з мікропроцесором;
 4. Hi-End;
 5. Рower bank.

Пасивні зарядні пристрої

Цей тип прозвали «тупим» з-за відсутності будь-яких інтелектуальних регулювань. Такі прості зарядні пристрої для заряджання акумуляторів складаються з трансформатора, що випрямляє мосту діодів, токоограничивающего резистора і, можливо, світлового індикатора. Дане ЗУ має одну, але дуже суттєва перевага, – воно найбільш дешеве. І звичайно при цьому купа недоліків. Які саме?

 • Відсутній повністю захист від перевантажень, короткого замикання, переполюсовки.
 • Струм заряду не регулюється.
 • Немає індикатора завершення заряду.
 • Не відключається автоматично при завершенні заряду.
 • Не працює від 12В.
 • Немає функції розряду.


Аналогові зарядні пристрої

Найбільш поширеним на сьогоднішній день зарядним пристроєм є аналоговий тип (з мікропроцесором). Але він вже застаріває, так як працює тільки з нікелевими батарейками, які починають поступово себе зживати. Дане ЗУ являє собою спеціальний блок на декілька слотів під акумуляторні батареї. Має досить високий струм заряду, що відповідає досить швидкій зарядці порівняно з попереднім типом зарядних пристроїв. Має достатню кількість регулювань і в ньому часто використовується технологія за методом Delta V для захисту акумулятора від перезарядки. До недоліків варто віднести:

 • працює тільки з одним видом батарей (нікелевими батарейками);
 • має слабкий струм заряду (це особливо актуально при роботі від 12В);
 • неможливо визначити, скільки залишилося чекати до кінця зарядки.

Переваги:

 • Високий струм заряду від мережі 220В;
 • Можливість заряду відразу кількох батарей (для багато канальних пристроїв);
 • Автоматичне визначення кінця заряду і перехід на легкий заряд;
 • Захист від короткого замикання;
 • Можливість розряду (залежно від моделі).

Цифрові ЗУ з мікропроцесором

Найбільш просунуте на даний момент зарядний пристрій, що по своїй суті міні-комп'ютер, що підключається до акумуляторної батареї. Зазвичай має цифровий дисплей з клавіатурою і можливість задавати параметри зарядки через меню. Даний тип зарядних пристроїв, як правило, працює від 12В, тому щоб здійснювати зарядку від електричної мережі в 220В необхідно застосовувати додатковий пристрій – адаптер 220В. Він зазвичай йде в комплекті з ЗУ.

У даного типу ЗУ переваг досить багато:

 • Можливість зарядки акумуляторів будь-яких існуючих типів;
 • Високий струм заряду з вибором від 500mA до 2000mA, що відповідає оптимальному часу заряду;
 • Повна захист, як зарядного пристрою, так і самого акумулятора;
 • Автоматичне виявлення кінця зарядки;
 • Наявність циклера (до 5 циклів заряд-розряд).

Зарядні пристрої Hi-End

Основними перевагами цього зарядного пристрою є те, що він працює з усіма типами акумуляторів, має комп'ютерне управління, дуже точні налаштування і можливість заряджати декілька акумуляторних батарей кожну за своїм графіком, що особливо важливо при одночасному заряді акумуляторів різних типів (наприклад літієвих і нікелевих акумуляторних батарей). Методи зарядки різних типів акумуляторів прошиті в пам'яті цього пристрою, і при появі нового типу акумуляторів досить просто перепрошити ЗУ, щоб заряджати акумулятор. Переваги дуже схожі з попередником, тільки якість, що надається цим зарядним пристроєм, значно вище. Дане ЗУ захистить елемент живлення від замикання, якщо він випадково буде встановлено без дотримання полярності, від надмірного заряду і інших негативних впливів, самостійно обравши оптимальну програму для зарядки.

Недоліки даного ЗУ теж схожі з попереднім типом, тільки ціна його вище.

Power bank, зарядні пристрої з Power bank

Power Bank за своєю суттю це мобільний зарядний пристрій або додатковий зовнішній акумулятор, який прийде на виручку, коли сяде основний. Power Bank для ліхтарів здатний заряджати акумулятор не тільки ліхтаря, але і інших пристроїв через USB-порт. Power Bank – компактний і легкий, а завдяки використанню найбільш сучасних батарей зберігає до 80% свого заряду на протязі довгого часу. Зустрічаються на ринку і Power Bank з можливістю підзарядки від сонячних батарей. Незамінна річ в дорозі, чи не правда?

ЗУ з Power Bank володіють всіма достоїнствами самого Power Bank, але крім того можуть ще й безпосередньо заряджати Ваш акумулятор від мережі живлення.

Зробити правильний вибір

Акумуляторні зарядні пристрої розрізняються за розміром сумісних батарей, типу їх електроліту, кількістю стеків і багатьом іншим характеристикам. Яке зарядний пристрій вибрати, залежить від того хочете Ви купити пристрій для зарядки ліхтаря, або ж придбати універсальний прилад, який може зарядити телефон або фотоапарат, як в домашніх умовах, так і в авто.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING