Перейти до знижок >>>

 

Лазерные указки и лазеры: что это такое и для чего они используются

25.11.12

Загальні поняття про лазер та лазерних указках


Інфрачервоний лазер Лазерна указка - це портативний пристрій, яке генерує вузьконаправлений промінь лазера у світловому діапазоні. Велика частина з них виготовляється на основі лазерного світлодіода, діапазон якого 473-650 нм. Довжина хвилі випромінювання лазерної указки або потужного лазера, визначать колір лазера; червоний, зелений, синій, жовтий та інші кольори видимого спектру. Так само існують інфрачервоні лазери. Промінь від інфрачервоного лазера потужно побачити або в приладі нічного бачення або в камері, наприклад камеру мобільного телефону. У лазерах та лазерних указках випромінювання світлодіода фокусується в лінію з допомогою двоопуклої лінзи. Діод випромінює світло не направлено, істотна частина випромінювання падає на внутрішні стінки корпусу, а потім поглинається. При якісній фокусування променя в лазері, якщо підкрутити притискну гайку лінзи, такий лазер можна використовувати і для проведення різноманітних дослідів з допомогою лазерного променя, наприклад, пропалювати пластик запалювати сірники та ін. Звертаємо вашу увагу на необхідність дотримання заходів безпеки при використанні потужних лазерних вказівок або потужних лазерів. Використовуйте захисні окуляри для очей при використанні потужного лазера, до речі, у них набагато ефективніше працювати з потужними лазерами.Захисні окуляри

Застосування і використання лазерних вказівок

Світлове пляма, яку утворюють лазерні указки, привертає увагу собак і кішок, тому цей прилад люди охоче використовують для ігор з домашніми тваринами. Ще лазерні указки досить широко застосовуються в офісах на різноманітних презентаціях, конференціях і нарадах. А в планетаріях охоче використовуються зелені лазерні указки для того, щоб кожна людина, яка не розбирається в астрономії, міг побачити певну зірку або ціле сузір'я. Звичайно, кожен любитель зоряного неба за допомогою лазерної указки може вказати своїм знайомим будь-яке небесне тіло.

Зелена лазерна указкаБагато психологи довели, що існує вплив колірного подразника, що позначається на прийнятті рішення, а зелений колір в цій справі буде створювати згода і спокій. Тому презентації в офісі будуть найбільш ефективними, якщо використовувати лазерні указки з зеленим кольором. Однак це не доведено і багато воліють червоні лазерні указки для проведення нарад і презентацій як менш дратівливі. Лазерні указки це дуже елегантна і зручна річ, яка стане відмінним подарунком для ділових партнерів, близьких людей, або для себе. Наприклад, зелена лазерна указка 5mW споживає не більшу потужність, тому всього на двох батарейках або акумуляторах типу ААА, дана указка може прослужити вам не один день, після чого всього-навсього потрібно буде замінити елементи живлення доступні в будь-якому магазині. Однак існують потужні лазерні указки 200mW і більш які з легкістю підпалюють сірники і пропалюють пластик або інші матеріали. Для таких лазерних вказівок бажано використовувати акумулятори або алколайновые батарейки.


Червона лазерна указкаСьогодні найбільш часто зустрічаються вказівки з зеленим або червоним кольором, також бувають і інші кольори. Наприклад, зелені указки використовуються в тих випадках, що і червоні, однак вони краще видно на вулиці в денний час і на досить далеких відстанях. Єдиний недолік будь-яких вказівок - це те, що при вказанні на мета виходять промінь з ривками, так як людська рука не здатна довго перебувати в обездвиженном положенні. Однак у майбутньому виробники бажають впровадити у лазерні указки стабілізацію точки, але сьогодні доводиться для цих цілей використовувати кондуктори.

Відмінності

Що стосується відмінностей вказівок, то наприклад, лазерні указки з червоним світлом довжиною хвилі володіють у 650-670 нм. Далі йдуть більш дорогі оранжево-червоні указки з діодами на 635 нм, які є більш яскравим для очей людини. Синя лазерна указкаТакож досить популярні зелені указки з довжиною хвилі 532 нм і вони є хорошою альтернативою червоної вказівкою. Варто відзначити, що очі людини більш чутливі до зеленого кольору. Сині лазерні указки випромінюють з довжиною хвилі 405 - 450нм. Крім цього, останнім часом стають дуже популярними на заході указки з жовто-оранжевим світлом з довжиною хвилі в 593.5 нм, а також блакитні лазерні указки з довжиною хвилі в 473 нм.

Лазерні указки потужністю понад 200mW прийнято називати потужними лазерами. Вони вже не використовують тоненькі криві корпусу у вигляді кулькової ручки, так як можуть значно грітися а так само споживають більшу кількість енергії і відповідно повинні використовувати інші більш ємкі акумулятори. Наприклад, надпотужний зелений лазер 600mW використовує в якості елемента живлення літієвий акумулятор 26650. Такі надпотужні лазери найчастіше має можливість фокусування лазерного променя, що дозволяє проводити дуже цікаві «лазерні експеременти».

https://070.com.ua

Щербаков Володимир

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING