Перейти до знижок >>>

 

Лазерные указки и лазеры: общая спецификация, применение, виды

20.10.11

Де застосовується лазерна указка? Чим відрізняється зелений лазер, синій лазер і червоний лазер? Що ще краще знати до того, як ви зібралися купити лазер?

Пропонуємо Вам розібратися в цьому пристрої, його специфікаціях, видах і сферах застосування, тонкощі і нюанси використання.

Коротко про лазерах

Сучасна молодь, бізнесмени та викладачі активно застосовують лазерні указки, коли проводять презентації і роблять доповіді. З таким пристроєм легко пояснити будь-який матеріал, зробити його цікавим і «чіпляти» аудиторію.

Ще одна сфера застосування лазера це лазерне шоу на дискотеці або домашній вечірці (Home Party) (світлова лазерна станція).

Крім цього, лазерна указка відмінно підходить для ігор з домашніми тваринами, якщо грати обережно, не направляючи промінь в очі. Її можна використовувати як прицілу на зброю (у спорті і бойових мистецтвах) та астрономії (зелений лазер допомагає вказувати на сузір'я і зірки).

Лазери вбудовуються в проектори, використовуються у голографії та радиоконструкциях.

Лазерна указка

Яким пристроєм є лазерна указка, купити яку можна в багатьох магазинах, а адже колись дістати її було досить важко?

Генеруючи монохроматичні і когерентні електромагнітні хвилі, ця указка «формує» їх в вузьконаправлений промінь. У лазерах найчастіше використовуються червоні лазерні діоди з довжиною хвилі до 670 нм. Випромінювання діодів ненаправленное, тому більша частина його поглинається, потрапляючи на внутрішню частину корпусу лазера. Не залежно від того, наскільки потужний лазер ви вибрали, його ККД все одно залишиться низьким.

Щоб промінь став вузьконаправленим, виробники використовують двовипуклу лінзу. Що ми прості користувачі теж можемо з успіхом використовувати при так званому розгоні або тюнінг своїх лазерів.

Лазерна указка зазвичай має потужність 0,1 - 50 mW (мВт), проте можна знайти і більш потужний лазер – до 2000 мВт (2 Вт).

Оскільки лазерний діод у багатьох указках залишається відкритим, він з часом може «вигоряти», а його потужність трохи зниженна.

Купити лазер: вибираємо колір променя

Перш ніж купити лазер, варто розібратися, якого кольору бувають його промені. Квітів досить багато. Існує червоний лазер, бірюзовий, фіолетовий, зелений лазер, жовтий і синій лазер.

Кожна лазерна указка по-своєму цікава, але ми зупинимося тільки на найбільш поширених лазерах.

найпопулярніша – червона, лазерна указка, яку потужно застосовувати як на відкритому просторі у вечірній час, так і в приміщеннях. У ній встановлений лазерний діод з коліматором. Вказівкою з червоним лазером достатньо харчуватися від простих батарейок-таблеток. Звичайна червона лазерна указка з довжиною хвилі 635 нм коштує не дуже дорого, але є і більш дорогі варіанти – червоний лазер з діодним накачуванням, що підтримує довжину хвиль 671 нм.

Хочете купити зелений лазер, який добре видно на денному світлі на великі відстані? Хороший вибір, адже наші очі в кілька тисяч разів чутливіші до зеленого, ніж червоного світла. Зелена указка, що надійшла в продаж у 2000 році, випромінює довжиною хвилі 532 нм. Вона є найбільш поширеним з твердотільних лазерів, що використовують диодную накачування DPSS. Тільки влаштована така вказівка набагато складніше, ніж її червона «суперниця». Та й енерговитратність її набагато вище, ніж у червоних лазерів: зелені лазерні указки зазвичай живляться від двох батарей AA, CR123 або AAA. Це варто врахувати, перш ніж купити зелений лазер.

останнім часом стає популярним і синій лазер з довжиною хвилі 445 нм. У ній встановлений потужний синій лазерний діод, який може пошкодити шкіру і очі. Але, незважаючи на те, що сині лазерні указки знаходяться в четвертому класі лазерної небезпеки, вони активно використовуються в проекторах фірми Casio, замінюючи звичайні лампи розжарювання. Для прикладу синій лазер потужністю 1000 mW залишає сильний опік на руці протягом 3-4 секунд

Лазерна указка: купити з умовою безпечного використання


Лазери, купити які ми пропонуємо вам у нашому інтернет-магазині, потрібно використовувати обережно. Звичайна лазерна указка з потужністю до 5 мВт може бути небезпечною, якщо дивитися на лазер тривалий час навіть через оптичний прилад.

Указки потужністю більше 100 mW, 200 mW 300 мвт і вище ще небезпечнішим. Вони можуть пошкодити сітківку ока, якщо в око потрапить прямий або відбитий промінь.

Лазери купити легко, тільки пам'ятайте, що відповідальність за правильне поводження з лазерною указкою лежить на Вас.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING