Перейти до знижок >>>

 

Мощные и долговечные аккумуляторы 18650

20.01.15

Загальна інформація про акумуляторних батареях

Акумулятором називаються джерела живлення, що дозволяють використовувати повторно після їх перезарядки. Це відрізняє їх від звичайних батарейок, повторне застосування яких не є можливим. Область застосування акумуляторних батарей на сьогоднішній день різноманітна і широка, починаючи від побутових електроприладів, закінчуючи промислової, медичної, науково-технічної сферами. Акумуляторні батареї можуть застосовуватися як самостійний, так і додатковий джерела живлення.

Галузі використання акумуляторів формату 18650

Формат джерел струму багаторазового використання 18650 (або ICR18650) усе більше набирає популярність. Зовні акумулятори нагадують батарейки формату АА, проте дещо більше їх за розміром. Основними об'єктами застосування акумуляторних батарей типу 18650 стали ліхтарі та інші пристрої, де при використанні вкрай важлива підвищена ємність. Користувачі ноутбуків все частіше застосовують елементи даного типу в якості заміни для вийшла з ладу батареї. «Рідна» батарея в сучасних ноутбуках як правило складається з шести осередків, заповнених тими самими елементами типу 18650, послідовно підключеними один до одного. Таким чином, замість покупки нового дорогого фірмового акумулятор до ноутбука, можна самостійно відновити старий. Особливо доречна така заміна, коли «рідну» батарею вже зняли з виробництва та/чи її покупка не представляється можливою.

Використовують дані акумулятори в ліхтарях туристи відзначають більш яскраве світло і загальний час роботи освітлювальних приладів. Багато хто не здогадуються про те, що в сучасних дрилі ішуруповертах також використані багаторазові джерела струму типу ICR18650.

Варіанти складу акумуляторних батарей

Як і в інших елементах багаторазового використання, акумулятори типу 18650 бувають трьох типів:

  1. Нікель-кадмиевый акумулятор – позначення NiCd. На сьогоднішній день рідко використовувані тип акумуляторних батарей. Принцип дії побудований на взаємодії гідрату закису нікелю з гидратом закису кадмію. Джерела струму такого типу відрізняються тривалим терміном служби, але володіють ефектом пам'яті, а отже, вимагають повного циклу заряду-розряду.
  2. Нікель–метал-гідридний акумулятор – позначення Ni-MH. У ньому в ролі анода виступає водневий металлогидридный електрод, а в ролі катода – оксид нікелю. Сучасні акумулятори такого типу екологічно безпечні і практично позбавлені ефекту пам'яті. Однак у випадку, коли акумулятор не використовувався довгий час, рекомендується все-таки спершу розрядити батарею перед зарядкою
  3. Літій-іонний акумулятор – позначення Li-ion. На сьогоднішній день це найбільш поширений вид джерел живлення багаторазового використання. Заряд у них переноситься позитивно зарядженим іоном літію, який проникає в кристалічну решітку інших матеріалів. Ефект пам'яті мають вкрай незначний

Загальна інформація про акумулятор формату 18650 та рекомендації по догляду за ними

Як і будь-які інші перезарядні пристрою багаторазового використання, акумулятори формату 18650 вимагають до себе правильну експлуатацію. Вибираючи акумулятори, слід звернути увагу на їх ємність і, якщо дозволяють кошти, купувати за принципом, чим більше – тим краще. На сьогоднішній день найбільш поширені елементи живлення з ємністю від 2400 до 3000 мА/год. Всупереч популярній думці, про те, що акумулятор потрібно спершу повністю розрядити, а лише потім заряджати, а також обов'язково провести кілька циклів повного заряду/розряду, робити цього не варто. Найбільш оптимальний варіант заряджати батарею, коли ви побачите ознаки того, що вона почала сідати. Так само фахівці не радять тримати акумулятори всю ніч на заряді, а знімати їх відразу після того, як на індикаторі зарядного пристрою загорілося зелене світло. Дотримуючись правил коректного заряду/розряду, користувачі зможуть максимально продовжити термін експлуатації акумулятора.

Середній ресурс життя літій-ионнных акумуляторів становить від 500 до 1000 повних циклів повторних перезаряджень. Цього цілком достатньо для кількох років їх використання в побутових приладах або ліхтарях.

Для гарантії надійності роботи акумуляторів рекомендується купувати захищені пристрої. Акумулятори формату 18650 виробляються з захистом від перезарядки, переполюсовки, короткого замикання і надмірно високого струму. Використання незахищених акумуляторів таїть у собі приховані ризики, як то ранній вихід пристрою з ладу і навіть вибух батареї. Особливо це стосується туризму, активного відпочинку, збройних сил самооборони. Ніж надійніше акумулятор, тим менше шансів на виникнення непередбачених обставин.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING