Перейти до знижок >>>

 

Мультитопливные горелки

23.06.16

Питання джерела тепла і світла довгі роки цікавило представників багатьох поколінь. Звичайний багаття з підручних матеріалів, з часів відкриття людиною вогню, досі має високий коефіцієнт корисної дії. Ці дрібні приємні моменти, які починаються від потріскування гілок під закипає казанком, зігріваючого долоні спека, іноді поступаються практичності, яку несе в собі мультипаливний пальник.

Можливість спалювати продукти високотехнологічних процесів, принесла певну популярність «пальнику не на дровах». Використання практично будь-якого виду рідкого і газоподібного палива, яке можна вільно купити, дало цим пальників назва «мультипаливні». А такі функції, як автоматична підкачка насоса, перехідник на дві конфорки, дозволяють готувати на них скрізь, де є автомобілі, заправки і каністри.

Цікаві факти

Ні один з відважних завойовників полюсів 18-19 століть, не міг дозволити купити собі таку розкіш. Відкриття Арктики, Антарктики, поява терміна «нафтопродукти» не вирішувало проблеми, так як продукти горіння самі по собі горіли дуже погано. Промислової видобутку газу не було, а примус, винайдений в 1892 році, незважаючи на отриманий патент і широке поширення, суттєво ситуацію не змінив.

Проста конструкція бензинового бачка, поміщеного в корпус з «лапами» або підставкою на сьогоднішній день перетворилася на високотехнологічний прилад. Замість бачка стало можливим підключити балон з газом. Під тиском через вентиль, пальне подається на форсунку, де згоряє. Прогрів чашечки і форсунки простіше, ніж розпалювання багаття - трохи бензину або сухого спирту і сірник. Розжарюючись червоного, чашечка очищається від нагару, про який піде мова трохи нижче.

Одні з кращих моделей «їдять» нафто - і газо - продукти будь-якого, навіть сумнівної якості, дозволяючи отримати рівне полум'я заввишки до 200мм, температурою до 1500 градусів за Цельсієм, практично при будь-яких умовах. Тут необхідно пам'ятати, що газ заборонено перевозити в літаках, а «вибухонебезпечні речовини» - у громадському транспорті багатьох країн. Але всі ці закони не забороняють купити і везти з собою мультитопливую пальник, яка при акуратному користуванні може служити роки, «оселившись» серед екіпіровки.

Середня вага близько 150 грам, відсутність необхідності нести з собою мішок вугілля, дозволили цим «малюкам» побачити з рюкзаків мандрівників весь світ. Відсутність гніту і необхідності тривалого прогріву робочої поверхні трохи спростили процес підпалювання. Неймовірно, але факт - використання зрідженого пропану в невеликих алюмінієвих балонах, дозволяє нам заварити 0,5 л окропу зі снігу, менш ніж за 5 хвилин. З цим завданням справляються практично всі мультипаливні пальники від 5 кВт, розраховані на одну людину.

Особливості конструкції та експлуатація

Форсунки, встановлені в конструкції більшості мультипаливних пальників, змінні. Це дозволяє їм більш ефективно горіти, тому що бензин і дизельне паливо, так і газ, при горінні виділяють різний нагар, мають різні температурні і інші характеристики. Хорошу пальник, прекрасно працює тільки на газі, можна придбати у різних виробників. Головне, потім не використовувати її один раз і викинути, після годинного спалювання солярки з брудною каністри.

Знімна форсунка була покликана крім усього, спростити процес обслуговування. Відкладення продуктів горіння на стінках металу, зазвичай накопичується близько 4-8 годин, після чого полум'я починає «чхати», вогонь стає нерівномірний. У заводському наборі зазвичай є голка і трос, якими зручно очищати, але при постійному повному або забиванні нагаром, форсунку або магістраль, доведеться замінити повністю.

Механізми регулювання рівня потужності, прискорення прогріву, отримання необхідного рівня кисню в області згоряння, з роками стають все більш продуманими. При виготовленні відбивачів і чашечки застосовуються інноваційні матеріали, а форми штуцерів і випаровувальної камери розробляються інженерами на комп'ютерах. Не дарма часто обриси деяких мультипаливних пальників, які пропонують нам купити в магазинах, нагадують космічні кораблі майбутнього.

Дешеві підробки за ціною 10 доларів, покриваючись сажею з усіх сторін, так само легко відмиваються з допомогою піску та засобів для посуду, як і оригінали. При цьому погані з'єднання в резьбах, застосування неякісних ущільнювачів, недотримання техніки безпеки, у свій час істотно призупинили приріст населення Китаю, так як при неправильній експлуатації газу завжди була, є і буде, велика ймовірність вибуху. У зв'язку з цим, надійність і якість мультипаливного пальника, яку передбачається придбати в даному випадку, відіграє велику роль.

При проживанні в середніх широтах, ці вироби виявили своє уміння «говорити». Тріск ялинових гілок на вогнищі, в один день змінився незвичним шипінням, на який відразу почали скаржитися деякі жителі дрімучих лісів. Кулінарні смаки не збігалися з запахами, тому практика використання балона вагою 200 грамів протягом 18 годин безперервно, на той момент, відійшла на другий план. Придбання запасних частин вирішує цю проблему лише частково, тому що горюча суміш все одно подається під тиском.

Аксесуари

Незалежно від географії застосування, мультипаливні пальники завжди знаходили своє місце біля гуртки з паруючим кави. Різноманітність кріплень для більшої стійкості дійшло до фіксаторів, що дозволяють впевнено стояти рівно на похилій, нерівній поверхні. Пропозиція купити тепло - або вітро - захист або ковпак-лампу, на тлі інших аксесуарів для таких пальників, сьогодні сприймається вже як належне.

Сіточки, мультиинструменты, регулятори полум'я і підставки з чохлами. Це далеко не повний список комплектації найбільш дорогих моделей. З тепловою потужністю близько 12кВт/год, різнобарвна титанова мультипаливний пальник може мати розміри всього 80мм на 100мм. Деякі набори включають в себе підставку під балон, насос для зовнішніх ємностей. Все це впливає на цінники також, як і назви брендів виробників пальників.

Найбільш вдалими вважаються варіанти, які зберегли простоту конструкції. Застосування екологічно чистих видів палива в мультипаливних пальниках схвалюють міжнародні організації з захисту природи. А найефективніший набір, що доходить до 8 предметів, зокрема аксесуари, більш ніж виправдовує вибір, причому не на користь звичайного багаття.

Висновок

Кожен поважаючий себе і цінує час турист, дачник, рибалка або мисливець зобов'язаний мати при собі пальник, і найкращим варіантом для цього буде універсальна мультипаливний пальник. Мала вага і компактні розміри говорять самі за себе, вона не займе багато місця в рюкзаку і може стати в нагоді в будь-якій ситуації.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING