Ліхтар Nitecore TM9K: огляд з 20-ма фото

30.08.20

Модель зими 2019-2020

Поповнення в лінійці тактичних ліхтарів.

Компанія Nitecore продовжує експериментувати з набираючими популярність акумуляторами 21700. І ліхтар ТМ9К - це чергова спроба знайти нову нішу на ринку потужних тактичних ліхтарів.

Поставка і комплектація

Огляд тактичного ліхтаря ТМ9К починається з упаковки. Ліхтар поставляється в гарній чорній коробці. Презентабельний вигляд, хороша поліграфія. Всередині коробка розбита на два відділення: ліхтар в формованому чорному поролоні і чорна матова коробочка з комплектацією і документами.
Комплект поставки:
• чохол,
• USB type-c кабель зарядки,
• кліпса.
• інструкція українською мовою і російською мовами.
гарантійний талон
• акумулятор 21700, 5000mAh (вбудований)
Відмінно підійде для подарунка - лаконічно, строго, якісно.

Конструкція

Тактичний ліхтар, що на ринку України не так давно, з першого погляду виглядає приємно, зроблено все добротно.
Приємно вражає його розмір. Зовні ліхтар виглядає як модний далекобійний EDC ліхтар на акумуляторі 18650, але це поки не заглянув йому «в обличчя». Радує можливість купити тактичний ліхтар ТМ9К в Україні на сайті 070 і покористуватися таким потужним інструментом.
9 діодів і неглибокий рефлектор відразу говорять - світла буде багато, і він буде яскравий.
Зарядка через порт USB Type-С. Цифрова стабілізація струму і захист від перезарядження/розряду.
Вбудований літій-іонний акумулятор 21700 ємністю 5000 mAh. Виробник заявляє, що зарядка до 80% досягається за 1 годину 45 хвилин. Опціонально підтримується швидка зарядка.
Роз'єм USB закриває щільна добре сидить заглушка, практично виключає непередбачене відкриття роз'єму і його засмічення.
Невисокий сталевий безель з широко розставленими зубами, дозволить використовувати ТМ9К і в «тактичних» цілях.
Габарити:
• 125мм довжина
• 26мм діаметр тубуса
• 40мм діаметр голови
• Вага 218грамм
 
Розмір корпусу дійсно малий, всього 12,5 сантиметра. І це не дивлячись на використовуваний акумулятор 21700 і вбудований порт зарядки.
Компактно, ще не важко - ремінь, кишеню сильно не обтяжує.

Докладніше про роботу і управління ліхтаря TM9K

Управління проводиться двома кнопками. Обидві розташовані у торці корпусу, «вух» для протягування темляка немає. На торці ліхтар стояти не буде.
 Поруч з кнопками розташований індикатор живлення/зарядки ліхтарика. Основна кнопка виступає з корпусу. Працює як сигнальна - без кліка. Сигнал подається останнім обраним режимом. Вибір режимів здійснюється кнопкою «MODE». У ТМ9К це «коромисло» нового дизайну - кнопка зроблена урівень з корпусом.
Користувачеві запропоновано п'ять режимів постійного світла і стрибає із змінною частотою.
1. 30 люмен
2. 130 люмен
3. 460 люмен
4. 1900 люмен.
5. 9500 люмен турбо, 6 секунд.
6. Строб.
Останні два включаються як при включеному ліхтарі, так і при вимкненому. Довге натиснення кнопки «MODE», близько секунди - турбо, швидке подвійне - строб.
Турбо обмежений за часом шістьма секундами. Строб працює до примусового відключення, має змінну частоту мерехтіння, що підсилює ефект при застосуванні.
Обидві ці функції, враховуючи їх міць, максимально підходять для «тактичних» потреб.

Блокування

Обов'язкова функція в такому ліхтарі - це примусове блокування від випадкового включення.  У TM9K для цього використовуються обидві кнопки. У цій та схожих моделях це вже необхідність. Випадково включений на максимальних режимах ліхтар з легкістю пропалить кишеню або спорядження.
Блокування проводиться при включеному ліхтарі. Одночасно натискаємо обидві кнопки, відпускаємо основну кнопку - блокування включене. Про це ліхтар сигналізує спалахом і морганням індикатора.

Кліпса

Зроблено для глибокої посадки.  У звичайному положенні, головою вниз, над нею виступає тільки кнопка включення.
Під її установку корпус має два посадочні місця. Можна кріпити в зручному, потрібному «напрямку». Глибина кліпси максимум під стропу 40мм або ремінь не товще 3 мм.

Темляк

Комплектний темляк круглого перетину скріплений пластиковою оконцовкою. Єдине місце, де його можна закріпити - кліпса.
Укріплений на кліпсі - дає додаткову зручність в утриманні ліхтаря в руці.
 

Світло

ТМ9К дає яскравий рівномірно розсіяний по великій площі потік світла. Ліхтарем практично немає необхідності водити з боку в бік після включення. Відтінок світла холодний, майже білий, що візуально ще додає яскравості. На прогулянці його включаєш в третій режим береш в руку і йдеш, світла вистачить для вільного пересування кільком людям в ряд. При 460 люменах видимість вночі по лісовій дорозі - 30-50 метрів.
На туристичній стоянці 30 або 130 люмен забезпечать світлом досить велику площу табору. Запас часу роботи на цих потужностях дозволить використовувати TM9K як кемпінговий ліхтар над місцем стоянки або для прийому їжі. Коло світла діаметром від 5 метрів дасть з комфортом розміститься в ньому досить великій компанії.
Режими «максимум» і «турбо» дозволять вам спокійно поглянути на простір в межах до 100 метрів навколо.
Рівне заливне світло дозволить з одного погляду оцінити ситуацію і обстановку на дистанції від двох до ста метрів. Що однозначно великий плюс.

 З власного досвіду рекомендую, включаючи на «максимум» або «турбо» ліхтар краще трохи піднімати вгору, інакше все перед вами буде засвічене до «зайців» в очах.

Турбо режим. 9500 люмен

Він обмежений 6 секундами. Поекспериментувавши з режимом турбо кілька разів поспіль, температурного відсічення при перегріванні я не помітив. Швидше за все корпус ліхтаря ще не нагрівся до рівня спрацьовування термозахисту.

Треба розуміти, що 9500 люмен світити «вічно» в такому компактному корпусі не можуть фізично. В екстрених ситуаціях це великий плюс - ви можете використовувати «турбо» максимально можливу кількість разів. Головне не перестаратися, щоб пристрій забороняв перегрілися і не вийшло з ладу.

Після тижня використання NTECORE TM9K

Ліхтар однозначно вразить і власника, і глядачів, своєю компактністю і потужністю.

За принцип роботи даного продукту підійде широкому колу користувачів.

• 30 люмен - 60 годин - 15 метрів
• 130 люмен - 14 годин - 30 метрів
• 460 люмен - 4 години 30 хвилин - 57 метрів
• 1900 люмен - 3 години - 115 метрів
• 9500 люмен турбо - 6 секунд - 268 метрів
• Ударостійкість 1 метр
• Вологозахист IP68 (вологозахист і занурення до 2 метрів)


За тактикою він буде хороший на коротких дистанціях, в приміщеннях, на обмежених площах. Тут він розкриє свої найкращі якості - мала вага і розмір, моментальне освітлення максимальної площі і шоковий ефект від «турбо» або стробу. Вельми хороший для застосування з короткоствольною зброєю.

Непогано підійде і туристичним групам на переходах або стоянках. Ще один можливий варіант використання TM9K - «велофари».  За необхідності або відсутності велофари ТМ9К буде для неї непоганою заміною.


Діаметр і загальний розмір корпусу дозволяє встановити ліхтар як велофару в стандартні кріплення під ліхтарі на 18650 акумуляторах.
Можу сказати, що як велофара він досить непогано себе показав. Це, звичайно, не повноцінне «велосвітло».
Для вечірньої неекстремальної їзди 130 або 460 люмен більш ніж комфортно на швидкості до 20км/год по нічному лісові.
При русі, працюючи на максимумі, 1900 люмен, ліхтар охолоджується потоком повітря, що набігає, і сильно не гріється, падіння потужності з 1900 люмен немає. Правда їхати з такою яскравістю і таким типом світла навряд чи кожному велосипедисту сподобається, як, втім, і будь-якому зустрічному. Але ліхтар це витримає.
Для швидкісних поїздок на велосипеді він однозначно не підійде - немає спрямованого променя. Хоча, це теж дуже індивідуально, залежить від типу зору і манери їзди. Але, можливо, комусь він піде саме як велофара. З таким широким променем важко буде знайти непомічену перешкоду, пропустити яку-небудь несподіванку або залишитися непоміченим на дорозі. Але, важливо і розуміти, і враховувати відчуття зустрічних при такому типі світла.

За загальним враженням - тактичний ліхтар TM9K хороший. Габарити, ресурс, захист, режими роботи дозволять багатьом використовувати його як універсальний, а можливо і щоденний.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING