Перейти до знижок >>>

 

Нужен ли мне револьвер и не сяду ли я за него в тюрьму: ликбез по пневматическому оружию

09.09.17

Оружие часто асоціюється у людей з чимось негативним, що використовується винятково у військовій сфері, правоохоронних органах або навпаки – протизаконним. Однак, насправді, в даний час зброя використовується частіше навіть не для полювання, а в розважальних і спортивно-тренувальних напрямках. Особливо, якщо говорити про такий вид зброї, як пневматична. І поки частина громадян нашої країни бореться за легалізацію зберігання травматичної зброї, ми розкриємо всі питання, які вас колись хвилювали про пневматичну зброю, адже навіть зараз воно доступно кожному.


Що лежить у чорному ящику?

Пневматичний пістолет Токарєва

На жаль, чуючи слово «пневматичну зброю» люди не поспішають розбиратися, що «в ящику», віддаючись у владу забобонів і стереотипів про небезпеку і законі. Ми не будемо грати в гру «вгадай, що лежить в ящику», а розповімо все просто ясно. Отже, пневматична зброя - це вид вогнепальної зброї, механізм якого полягає у впливі газу, що знаходиться під тиском, на снаряд. Назва Греції, де слово «пневма» означає «вітер, подих». Найчастіше в зброї такого виду використовують вуглекислий газ, який поміщають в балони.

«Еволюція» повітряного зброї

Чому ж воно стало таким популярним і як взагалі з'явився? Насправді повітря почали використовувати зброю ще дуже давно. Першими пневматами можна вважати трубки африканських аборигенів, які використовували і використовують досі племена, щоб стріляти дротиками під час полювання. Таким проміжним варіантом свого сучасного побратима був так званий «аэротрон», винайдений давньогрецьким мислителем Ктезибием, який одним з перших почав застосовувати циліндр у зв'язці з поршнем для того, щоб створити альтернативний камнеметатель і самостріл.

Темна слава і глобальний розвиток пневматичної зброї

Пневматичну зброю і спорядження для стрільби

В глобальному сенсі відправною точкою появи найбільш близьких аналогів пневматичної зброї можна вважати епоху Відродження, під час якої з'являється вогнепальна зброя. Тимчасовий захват новинкою змінюється невдоволенням викликається шумом, витратами пороху, неможливості стріляти в негоду і повільній швидкості пострілу. Саме тоді з'являється ідея використовувати стиснене повітря замість пороху, що обіцяло очевидну економію при експлуатації і розширення можливостей використання. Знижений шум пострілу закріпив за пневматичною зброєю темну заговорщицкую славу, пов'язану з кров'ю, таємницями і політичними вбивствами. Незважаючи на спроби пневматики у часи Наполеона конкурувати з вогнепальними моделями, вона з часом остаточно вытеснилась ними і зайняла свою нішу виключно для спортивної і розважальної стрільби, а також зрідка в якості підводного спорядження.

Давайте знайомитися

Пневматичну зброю і спорядження для стрільби

Як і будь-яка зброя пневматична буває абсолютно різних видів і класифікується за різними ознаками. Отже, якщо класифікувати за способом дії, то виділяють:

 • Духові трубки – у них виліт снаряда забезпечується повітрям, яке видихає стріляє;
 • Пружинно-поршнева пневматика діє за того самого типу, як діяв «аеростат» - куля тут не вилітає під дією стисненого повітря, флаця пружиною поршнем усередині циліндра. Тут, до речі, є ще підвиди: газопружинная пневматика, яка використовує газову пружину і электропневматика, стискає пружину з допомогою енергії акумулятора.
 • Газобалонна пневматика – це один з популярних видів пневматичної зброї, для пострілу куль в ній використовується CO2. Ємність з газом можна перезаправляти або змінювати після низки пострілів, в залежності від моделі.
 • компресійної пневматиці в особливу камеру за допомогою насоса набирають повітря, який випускається в момент натискання на спусковий гачок. Залежно від накачування виділяють компресионную пневматику, що накачується вручну з допомогою взводу, найчастіше вона представлена спортивною зброєю низької потужності, і мультикомпрессионную з багаторазовою ручним накачуванням, що дозволяє регулювати стартову швидкість кулі.
 • Пневмобалонная пневматика відрізняється від газобалонної тим, що заправка балона відбувається за допомогою додаткових інструментів, з балона стиснене повітря надходить при пострілах дозами.
 • пневматичну зброю на пневмопатронах в якості боєприпасів беруть особливі патрони багаторазового використання, які заправляються стисненим повітрям, що зближує їх зі зброєю вогнепальної типу
 • Пневмоэлектрическое зброю в своїй конструкції крім іншого має горючий елемент, який при контакті зі стисненим газом згорає.
 • Пиропневматическое зброю – щось середнє між пневматикою і вогнепальною зброєю, використовує горючий газ, найчастіше бензовоздушные суміші або суміші з пропаном. У багатьох країнах згідно із законом воно одно вогнепальної.

Розглянемо докладніше два найбільш популярних типу пневматичної зброї, щоб розібратися в їх переваги і зрозуміти, чому вони зайняли свої місця.

Чому газобалонна пневматика?

Револьвери під патрон Флобера

Звичайно, у початкових версіях пневматики балон зі стисненим повітрям здавався ідеальним варіантом, але все ж у ньому є свої недоліки, головні з яких є зниження з часом тиск, а разом з ним і швидкості кулі. На відміну від нього, балон з рідкою вуглекислотою здатний підтримувати в середньому стабільний рівень тиску, головне дотримуватися перерви між пострілами, щоб вона встигала відновлюватися. До речі, чим більше балон, тим цей процес протікає швидше. Існують, звичайно, і недоліки, які швидше можна назвати особливостями використання пневматичної зброї, серед таких завжди варто пам'ятати, що заправка балона вуглекислим газом порівняно складніше заправки повітрям і вимагає попереднього охолодження балона.

«Переломыши» та інше пружинно-поршневе зброя

Гвинтівка Чайка і пружина для неї

Хто такі «переломыши»? Це знайомі нам усім пружинно-поршневі гвинтівки, які взводятся за рахунок перелому стовбура, і, до речі, до цих пір використовуються в тирах. Свою популярність даний тип зброї завоював за рахунок порівняльної дешевизни і стабільної швидкості кулі. Однак і тут є свої мінуси, які стріляли в тирі, могли помітити і ви: пружину потрібно зводити після кожного пострілу, що дає низьку скорострільність.

Не тільки по банкам

Пневматичний пістолет Токарєва

Поширена помилкова думка, що пневматика – це рушниці, з яких стріляють розваги по банкам. Насправді, видів пневматичної зброї набагато більше, бо серед них виділяють пістолети, гвинтівки, револьверы і револьвери Флобера, а також багато інших. Для чого їх використовують? Найбільш невинною сферою застосування відомі сигнальні пневматичні пістолети. Саме вони зазвичай дають старт спортивним змаганням на зразок бігу, а також можуть використовуватися для залучення до себе уваги і в цілях самозахисту. Безперечною популярністю користуються пневматика серед любителів військово-тактичних ігор на зразок пейнтболу, страйкболу і самої жорсткої версії – хардбола, в якій при стрільбі використовуються свинцеві пули або шарики. Пневматична зброя використовується на спортивних змаганнях зі стендової і мишенной стрільби, які до речі входять в програму Олімпійських ігор. Але якщо мова йде про гвинтівці або рушниця, то розвагами та спортом тут не обмежується – іноді їх використовують для полювання на тварин і птахів. Крім того, пневматична зброя може використовуватися для самозахисту і відлякування зловмисників.

Макаров і Токарєв – клони або брати?

Пневматичні пістолети Токарева, Макаров

Цікавими моделями пневматичної зброї є копії легендарних вогнепальних пістолетів, наприклад, таких, як Токарева і Макарова, відомих своєю простотою у використанні і надійністю. Однак, незважаючи на всю зовнішню схожість і вагову при хваті, на відміну від своїх оригіналів вони призначені для спортивно-розважальної стрілянини і доступними для використання всім особам старше 18 років без додаткових дозволів.

Кульки і «кульки»

Боєприпаси для пневматичної зброї

Якщо говорити про використовуваних для пневматичної зброї і боєприпасів, то тут варто згадати кілька видів. Насамперед це так звані «пульки». Так як окремого слова, як, наприклад, в англійській мові «pullets», призначеного куль для пневматичної зброї немає, то іноді в побуті використовують саме цю зменшувальну. В якості матеріалу для кульок найчастіше використовують свинець, особливо це пов'язано з необхідністю м'якості для проходження нарізами однойменного зброї. Якщо на пулі є хвостовик, то її можна використовувати і в гладкоствольном зброю. До речі, для збереження стабільності траєкторії польоту для більш потужного зброї слід брати кулі важче і, отже, більшого калібру, інакше куля буде перекидатися. Інший вид боєприпасів – ВВ, що позначає дріб середнього розміру, і є в реальності просто сталевими кульками. Вони використовуються для спортивної і розважальної стрільби по більшій мірі зброї з гладкими стволами. Зазвичай кульки захищені особливим покриттям, що дозволяє зберегти боєприпаси і захистити стовбур від пошкоджень.

А що з законом?

Револьвери під патрон Флобера

Поговоримо про серйозні речі, адже коли мова йде про зброю, нехай навіть призначеному для спортивно-розважальної стрільби, питання законної покупки і використання є одним з найважливіших.

Згідно з українським законодавством на носіння та придбання пневматичної зброї калібром до 4,5 міліметрів і швидкістю менше 100 м/з не вимагається спеціального дозволу. Однак обов'язковою для покупки є досягнення особами 18-річного віку. Слід зазначити, що норми зброї повинні сходитися по обох заявленим параметрам.

Існують також окремі норми потужності зброї в залежності від їх цілей: не більше 25дж, якщо зброя призначена для полювання, і 7,5 дж, якщо зброя буде використовуватися в спортивних змаганнях. Крім того, пневматична зброя не рекомендується використовувати для самозахисту в прямій дії, так як воно може не спрацювати в якості зупиняє фактора, а лише нанести серйозні травми нападнику, що може призвести до судового розгляду.

Переваги пневматичної зброї:

Пневматичний пістолет Токарєва

 • Не вимагає ліцензії та додаткових дозволів для використання, навіть в цілях полювання.
 • Порівняно дешевше інших видів зброї.
 • Широкий вибір самих різних моделей в Україні.
 • Є моделі аналоги популярних вогнепальних моделей, які не відрізняються від оригіналів за властивостями.
 • Підходить для полювання на дичину середнього розміру і птахів.
 • Виробляє низький рівень шуму, що додає аргументів у бік використання такої зброї на полюванні.
 • Зазвичай моделі досить компактного розміру і невеликої ваги.
 • Підходить для спортивно-розважальної стрілянини і військово-тактичних ігор.
 • При необхідності може використовуватися в цілях самозахисту, для залучення уваги і відлякування зловмисників.
 • При стрільбі відсутня віддача, що робить процес більш комфортним, особливо для дітей і жінок.

насправді винахід пневматики завдяки своїй унікальній конструкції є одним з найцікавіших у сфері зброї. Завдяки цьому механізму пневматичної зброї присвоюють широкий список переваг порівняно з тими ж огнестрелами, і це гарантує можливість його використання широким колом осіб і доступність. Сподіваємося, що тепер словосполучення «пневматичну зброю» буде викликати у вас більше асоціацій, пов'язаних з різноманітними сферами його застосування, і ви максимально скористаєтеся не тільки його доступністю, але і усіма його позитивними сторонами в добрих цілях і, звичайно, в рамках закону.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING