Перейти до знижок >>>

 

Оружие под патрон Флобера

18.07.16

Історія створення

Десь у Франції, в кінці 19 століття, якийсь Луї Флобер винайшов капсульний заряд. Сучасних патронів з порохом тоді ще не було, і енергія пострілу з використанням такого патрона виходила сильніше, ніж в пневматиці. Це дозволило ставити нові планки в головне призначення - спортивно-розважальної стрільби. Адже тепер не потрібно було крутити «пижі», засипати порох. Було досить просто вставити патрони в барабан і натиснути на спусковий гачок.

Всі ці переваги оцінювалися стрілками з різних країн протягом досить тривалого часу. Отримавши широке поширення, патрон під патрон Флобера в різних ситуаціях почав використовуватися, іноді, не зовсім за призначенням. Наприклад, сили пострілу вистачало для полювання на дрібних гризунів і нанесення легких тілесних ушкоджень людині. У зв'язку з цим на сьогоднішній день, згідно законодавства, можна вільно купити револьвер під патрон Флобера, калібром не більше 4мм.

Існує багато суперечок і чуток щодо того, чи можна вільно купити револьвер під патрон Флобера для самооборони. Завдасть він шкоди людині, зупинить чи напад? Незважаючи на те, що забійна сила спеціально обмежена до мінімуму, за 2015 рік світовою статистикою зареєстровано 10634 смерті, пов'язаних з цими "небезпечними іграшками". Тому вибір що і як використовувати, залишається за Вами.

Незаперечні факти

Початковій швидкості близько 200м/с і ваги капсульного заряду навіть в 0,1 грама цілком досить, щоб пробити з 3 метрів соснову дошку товщиною 20мм. Освоїти навички стрільби допоможе гучний звук вибухає пороху, який надає стрільби почуття застосування цього вогнепальної зброї. Так як гучність пострілу залежить від кількості пороху, звук відрізняється від пострілів «справжніх» револьверів і пістолетів, патрони для яких були придумані пізніше.

Невідомо, кому першому прийшла в голову ця думка - копіювати зовні більш небезпечне, відоме вогнепальну зброю. Можливість міняти накладки на рукоятках револьверів, для більш зручного хвата, замінювати стовбур на більш короткий або довгий, призвела до можливості отримати індивідуальні характеристики зброї. Психологічний ефект залякування в темряві, на відстані кількох метрів вийшов внаслідок того, що пістолет під патрон Флобера, незалежно від того, як він виглядає, все одно залишається зброєю.

Особливості конструкції і експлуатації

Зброя під патрон Флобера, як і будь-яка інша зброя, вимагає догляду. Залишки незгорілого пороху в стовбурі, затворів рамках і барабанах, вимагають прибирання, так як бруд як мінімум, відбивається на якості стрільби. Застосовувані матеріали постійно удосконалюються, тому деякі дорогі моделі можуть похвалитися спеціальної збройової сталлю у казенній частині зброї, тим самим забезпечуючи надійність експлуатації.

На практиці це виглядає як зниження купчастості стрільби, часто відразу після кількох пострілів. Це обумовлено конструкцією зброї і патрона Флобера, яка сама по собі не може дати кращого результату. М'які свинець та мідь, з яких зроблена куля, залишає свої дрібні фрагменти по всьому стовбуру, але можливості в багатьох конструкціях очистити його без повного розбирання немає. Якість боєприпасів впливає не тільки на якість стрільби, але і на гаманець стрілка, так як ціна на патрони різних виробників може відрізнятися в кілька разів.

Так як зброю під патрон Флобера (4мм) не є вогнепальною зброєю, для його придбання не потрібен дозвіл. Не призначений спочатку для використання проти людини, ця зброя не має зупиняючу дію. Психологічні моменти залякування «першого пострілу в повітря», за оцінкою деяких, можуть мати протилежний ефект. Адже навряд чи когось зупинить іграшковий танк з картону зі звуком двигуна як у справжнього.

Кулі, випущені з зброї під патрон Флобера мають хорошу проникаючу здатність. При попаданні в відкриту шкіру людини, з невеликої відстані, вони пробивають її, і залишаються недалеко від поверхні, швидко втрачаючи енергію. У теж час, постріл практично впритул по зимовому одязі, в русі, не завдає абсолютно ніякої шкоди людині. У кращому випадку синяк у потерпілого і подальший конфлікт з останнім забезпечений. І вирішити його в стилі Клінта Іствуда з калібром 45 на Дикому заході, з допомогою зброї під патрон Флобера, швидше за все не вийде.

Висновки

Сьогодні «Флобер» можна вільно купити в магазинах р. Дніпропетровська без документів, носити з собою не зарядженим, як зброю для самооборони. Будучи практично найпотужнішим з того, що можна купити без дозволів, патрон Флобера сьогодні використовуються службами США для відстрілу гризунів, і виглядає смішно поруч з сумно відомими патронами для автомата Калашникова.

Вибирайте якісне зброю, бережіть себе і стріляйте в задоволення!

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING