Перейти до знижок >>>

 

Основные параметры и характеристики светодиодных фонарей понятным языком

09.08.11

Основні параметри і характеристики світлодіодних ліхтарів зрозумілою мовою (FAQ)


Визначившись, для яких цілей Вам потрібен світлодіодний ліхтар (полювання, рибалка, дайвінг, їзда на велосипеді, кемпінг, подорожі і т. д., залишилося визначитися з основними параметрами, якими повинен володіти Ваш майбутній світлодіодний ліхтар.

Не забувайте про те, що завжди потрібно розставити пріоритети, реально розуміти без яких функцій Ви не обійдетеся, а на які можна «закрити очі» або використати на іншому пристрої (наприклад підсвітити замкову щілину на дачі раз на рік можна і мобільником а ось піти в похід з телефоном в якості ліхтаря не тільки не розумно але і небезпечно).

Основні тактико-технічні характеристики, на які варто звернути увагу при покупці світлодіодного ліхтаря:

1. Габаритні розміри і тип світлодіодного ліхтаря.

Дуже важливо розуміти, яких розмірів світлодіодний ліхтар повинен бути. Якщо Вам потрібен ліхтар, що б вночі освітлювати собі дорогу і Ви збираєтеся носити його постійно з собою в сумочці або кишені, то ліхтар повинен бути маленький ручний, поміщатися до Вас в сумочку або кишеню. (Наприклад: Ліхтар світлодіодний TANK007 E06 SSC або Ліхтар світлодіодний TrustFire TR-801)

Так само можливо носити ліхтар на поясі, але для цього він повинен або мати кліпсу для носіння на поясі або бути в чохлі, який так само можна закріпити на поясі. Дані вид носіння ліхтаря скоріше підійде на туристичній прогулянці або іншої поїздці за місто, ніж для носіння ліхтаря скажімо на роботу і з роботи.

Для риболовлі і подорожей по печерах, під землею відмінно підійде налобний ліхтар. Для туристичних подорожей та кемпінгу найчастіше використовують універсальні світлодіодні ліхтарі, а так само спеціалізований ліхтарі для кемпінгу.

Пошукові та оглядові ліхтарі повинні бути потужними, що в свою чергу тягне за собою збільшення габаритів самого світлодіодного ліхтаря. (Наприклад: Ліхтар світлодіодний TrustFire X6 SST-90 – 2300 люмен, або Ліхтар світлодіодний TrustFire X2 SST-50 – 1300 люмен)

2. Світловий потік (люмени).

Максимальний світловий потік, або простою мовою – яскравість світлодіодного ліхтаря, вимірюється в люменах (Лю?мен -позначення: лм, lm — одиниця вимірювання світлового потоку в СІ). Відповідно, для простого користувача, чим більше люменів в ліхтарі, тим яскравіше і потужніше він світить. Але тут так само варто звернути увагу на кут розсіювання світлового променя. Так, наприклад, при наявності у світлодіодному ліхтарі однакової кількості люмен, можемо отримати рівномірно розсіяне освітлення певного поля зору, але з відносно невеликою яскравістю або дуже далекобійний ліхтар, з вузьким, але яскравим променем. Так само існую ліхтарі які можуть бути як далекобійними так і з дуже шорокой засвіченням одночасно – це так звані фокусируемые або лінзові ліхтарі. У фокусироемом світлодіодному ліхтарі рефлектор накритий спеціально полірованої лінзою яка за коштами конструкції ліхтаря може наближатися до світлодіоду так і віддалятися від нього, що відповідно змінює ширину і кут самого променя (засвічування). Такі ліхтарі при максимально вузькому промені можуть мати одну кількість люмен а при широкій іншого - менше. Тобто при максимально вузькому промені ліхтар світить дуже яскраво але висвітлює не велику ділянку, і навпаки.

Найкраще визначитися з вибором проаналізувавши бимшоты (фотографії світлових потоків ліхтарів у темну середовищі). Або взяти ліхтар в руки і просто спробувати. Може бути те, що Вам не подобалося на картинці при використанні здасться Вам зробленим саме для Вас або навпаки. (Ви завжди можете повернути товар протягом 14 днів з дня його придбання, якщо він Вам не підійшов по якійсь причині). Докладніше розділ дивіться у розділі гарантія

3. Джерело світла (Світлодіод).

Потужність світлового потоку світлодіодного ліхтаря (люмен), найчастіше залежить від застосовуваного світлодіода і сили струму, який подається на нього. Один і той же світлодіод може видавати різну силу світлового потоку (яскравіше при більшому струмі і навпаки). Однак не варто переходити за граничну силу струму для даного світлодіода так як можна спалити його. Самі моделі світлодіодів постійно збільшуються і випускаються нові і нові моделі на нових світлодіодах. Слідкуйте за новими надходженнями або насолоджуйтеся вже набутим старим ліхтарем-товаришем який вже не раз перевірено в бою. Можуть з'являтися нові моделі старих ліхтарів на світлодіодах. Наприклад, ліхтар випущений з великим числом акумуляторів – що дозволяє використовувати його довше без заряджання (або заміни акумуляторів / батарейок). Або просто оновився дизайн ліхтаря, він вийшов в іншому кольорі і т. д.

При виборі ліхтаря бажано звертати увагу на тип і модель світлодіода (Наприклад Cree Q5-WC або SST-90 або SST-50). Навіть у найдорожчих світлодіодних ліхтарях можуть зустрічатися застарілі світлодіоди. Але це не завжди робить їх гіршими.

4. Час роботи.

Максимальна тривалість роботи світлодіодного ліхтаря (без підзарядки). Одразу хочу зауважити що даний параметр у більшості випадків вказується як середня величина і залежить в першу чергу від режиму використання ліхтаря а так само від ємності акумулятора(ів), який Ви використовуєте.

Тут потрібно звернути увагу на те, що для звичайного ліхтаря який ви носите в сумочці або кишені допустимий час відключення ліхтаря може обчислюватися хвилинами, в той час як для спелеології, аварійних і підземних робіт – годинами і цілодобово. Так само але мій погляд ні коли не завадить мати запасний акумулятор(и) на всяк випадок.

5. Елементи живлення ліхтаря.

При виборі світлодіодного ліхтаря в першу чергу необхідно звернути увагу на тип елемента живлення. Це може бути батарейка (або металогідридний акумулятор) формату ААА або АА. Це так само може бути літієвий акумулятор 18650 або 14500. Тип елементів живлення для конкретної моделі ліхтаря зазначений у його описі. Якщо у вас вже є якийсь ліхтар який використовує наприклад акумулятор 18650 і у Вас є зарядка для даного типу літієвих акумуляторів то скоріше всього вибираючи другий ліхтар ви захочете модель яка так само використовує даний тип акумуляторів. Однак у не є аксіома і кожен вибирає по своєму. Основна відмінність акумуляторів це тип електричного акумулятора – вказує на те яким чином акумулятор виробляє електричну енергію (літієвий Li-Ion, металогідридний NiMH, нікель-кадмиевый NiCd, свинцево-кислотні , літій-полімерні Li?pol, нікель-цинкові NiZn.). Детальніше читайте у статті «Відмінності і характеристики акумуляторів NiCD, NiMH, Li-ion для світлодіодних ліхтарів».

В основному чим більше габаритні розміри акумулятора тим більше його максимальна ємність і відповідно тим довше ви зможете використовувати свій ліхтар без підзарядки, при рівних умовах споживання енергії ліхтарями (світлодіодами).

Як правило, у світлодіодних ліхтарях застосовують літій-іонні і металогідридний акумулятор а так само сонячні батареї (ліхтарі на сонячних батареях). При відсутності акумуляторів, якщо фаш ліхтар підходить для використання звичайних батарейок то цілком підійдуть і вони.

На наш погляд найбільш краще (на ліхтарі який вкористовується а не просто лежить в ящику) застосовувати літієві акумулятори Li-Ion. Основні плюси літій-іонних акумуляторів:

-Висока енергетична щільність (ємність)

-Повністю відсутній ефект пам'яті (не вимагають повного розряду/заряду при використанні)

-Низький саморозряд

-Простота в обслуговуванні

6. Кількість режимів роботи ліхтаря.

Кількість режимів роботи – це зручність для Вашого використання. Одним подобається, що ліхтар може і блимати і світити з різною яскравістю, інші хочуть тільки що б ліхтар або світил чи ні. Це в першу чергу справа смаку, однак такий варіант існує і вказаний в опис конкретної моделі ліхтаря.

Ліхтарі (здебільшого це відноситься до світлодіодних ліхтарів, хоча є і винятки) можуть бути як однорежимными (вкл-викл), так і багаторежимні. Причому режими можуть бути фіксованими або програмованими, а також як різними по яскравості (максимальний Hi – середній Mid – мінімальний Lo), так і сигнальними (строб, швидкий строб, SOS). Продумайте, скільки і яких режимів може Вам знадобитися, і як саме Ви будете їх використовувати.

7. Стійкість до зовнішніх впливів.

В різних сферах застосування, потрібно звертати особливу увагу кпыле, волого і водостійкості світлодіодних ліхтарів, також зверніть увагу на механічну захищеність корпусу. Максимально використовуйте Ваші потреби у світлодіодному ліхтарі до цими параметрами.

8. Аксесуари.

У цьому випадку потрібно точно розуміти, як і де Ви будете використовувати світлодіодний ліхтар, де закріплювати при експлуатації, транспортування, куди ставити і як світити. Потрібно розуміти важливість наявності чохла, затискача (кліпси), розташування кнопок управління світлодіодним ліхтарем, наявність і форма наголовного кріплення, велокріплення або кріплення на шолом. Наявність можливих виносних кнопок, додаткових лінз і розсіювачів.

9. Цифрова стабілізація струму.

Світлодіодні ліхтарі мають два види роботи – стабілізований і нестабілізованим. Стабілізовані ліхтарі світять постійно яскраво протягом усього часу роботи, але при закінченні заряду акумулятора швидко згаснуть (можливо, за якийсь час до цього попередивши вас про це миготінням).

Нестабилизированные ліхтарі будуть світити досить довго, але з ефектом згасання – однак при такому не яскравому світлі не дуже комфортно повноцінно працювати.

Грунтуючись на перерахованих вище параметрах сподіваємося, Ви обов'язково зробите правильний для себе вибір, щодо купівлі світлодіодного ліхтаря. Звертайтеся до професіоналів і робіть приємні покупки в інтернет-магазині 070.

Порівняльна таблиця світлових потоків типових джерел світла.

Для зразкового розуміючи яскравості в люменах наведена нижче таблиця.

Тип джерела світла

Світловий потік, Лм (люмен)

лм/вт

Лампа розжарювання 40 Вт

415-460

10

Лампа розжарювання 60 Вт

790-830

13

Лампа розжарювання 100 Вт

1550-1630

15

Лампа розжарювання 200 Вт

2860-2960

15

Газорозрядна лампа 35 Вт ("автомобільний ксенон")

3000-3400

93

Світлодіод Cree XP-G 5 Вт

460-493

92 (до 130)

Світлодіод SSC P7 10 Вт

близько 700

70

Світлодіод CreeMC-E 10 Вт

близько 770

77

Люмінесцентна лампа 40 Вт

2480

62

Люмінесцентна лампа (840; GE Polylux XLr) 36 Вт

3350

93

Сонце

3,8?1028

99

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING