Особенности подводных светодиодных фонарей

25.09.15

На сьогоднішній день світлодіодні підводні ліхтарі набирають все більшу популярність завдяки своїй економічності в порівнянні з ліхтарями з лампами розжарювання. Зараз на ринку присутня безліч моделей, що відрізняються своїми характеристиками і відповідно ціною. В даній статті спробуємо розібратися в основних відмінностях підводних ліхтарів і дати кілька порад по вибору освітлення для занурення під воду.

Почнемо, мабуть, з характеристик. Світлодіодні підводні ліхтарі використовуються в складних природних умовах, тому вони повинні володіти рядом особливостей.

 • герметичність/водопроникність (одна з основних особливостей підводних ліхтарів, що дозволяє занурювати ліхтар під воду);
 • наявність міцного корпусу (дозволяє не особливо турбуватися про цілості корпусу впустивши ліхтар, так само дана характеристика побічно впливає на глибину занурення);
 • стійкість до високого тиску (від даної характеристики безпосередньо залежить глибина занурення);
 • висока яскравість світлового потоку (тут краще вибирати підводник для конкретної задачі);
 • наявність надійних акумуляторів (одна з найбільш важливих характеристик, якщо Ви звичайно не хочете залишитися без світла в самий невідповідний момент);
 • простота в управлінні (особливо актуально, якщо планується занурення під воду в рукавичках);
 • змінний рефлектор і фільтри (тільки в досить дорогих моделях можна знайти змінні фільтри і світловідбивачі, але при наявності їх, можна регулювати світло ліхтаря в залежності від потреб)

А в чому ж переваги світлодіодних ліхтарів для дайвінгу?

Переваг у LED-технології безліч, перерахуємо основні з них:

 • безпека;
 • економічність в експлуатації;
 • тривалий термін служби (ресурс світлодіодної лампи складає більше 50 тисяч годин);
 • висока якість освітлення;
 • стійкість до кліматичних і температурних коливань;
 • екологічність

Корпус підводного ліхтаря

Перше, що слід врахувати при покупці даного виробу - це рівень його водонепроникності, який повинен відповідати нормативу якості IPx8. Такий освітлювальний прилад повинен добре справлятися зі своїм завданням на глибині. Тут так само є нюанси, слід звертати увагу на глибину занурення, т. к. за цим стандартом усі моделі, які працюють більш півгодини на глибині від двох метрів йому відповідають. Слід вибирати моделі, які можуть працювати на глибині від 30 метрів і більше.

Під час виробництва водонепроникних LED-світильників їх тестують у воді, застосовуючи пристрою для виміру глибини занурення. Дослідження проводяться як в прісній, так і в солоній воді.

Для того, щоб поліпшити водозахисні властивості ліхтаря, рекомендується використовувати універсальну силіконову змазку. Вона сумісна з корпусами з різних металів, а також з ущільнювальними силіконовими кільцями. Останні потрібно регулярно змащувати щоб уникнути швидкого зносу і можливості протікання.

Яскравість і теплота світла

Враховуючи умови використання підводного освітлення, потрібно вибрати тип рефлектора і відтінок діода. Для малих глибин підійдуть текстуровані рефлектори, які забезпечать широкий промінь рівномірного освітлення в поєднанні з ідеальною бічним підсвічуванням. Для експлуатації на великій глибині краще вибрати виріб з гладким рефлектором. Останній створює спрямований світловий потік, здатний глибоко проникають водну поверхню.

"Підводна риболовля зажадає від ліхтаря теплих відтінків світла. Це обумовлено тим, що риби бояться занадто білого світла холодних по відтінку діодів. Так само тепле світло світлодіода буде дуже до речі при зануренні в каламутній воді, він не так сильно відбивається від дрібних частинок".

Яскравість підводних ліхтарів вимірюється в таких одиницях, як люмени. Може варіюватися від 100 до 3000 люменів. Оптимальний параметр светопотока при зануреннях на малі глибини – від 150 люменів. Моделі з максимальною яскравістю необхідні для занурення на велику глибину, але при цьому можуть володіти значними габаритами і вагою.

Джерело живлення

В якості джерела живлення ліхтарів для дайвінгу можуть виступати:

 • звичайні батарейки, наприклад «пальчикові» (в малопотужних і недорогих моделях);
 • вбудовані або знімні заряджаються акумулятори (тут слід звернути увагу на ємність акумулятора і технологію, краще вибирати літієві елементи живлення)

Все більшу популярність останнім часом набувають Li-ion акумулятори, тому що їх можна заряджати в будь-який час. Підводники на батарейках володіють малою потужністю на відміну від акумуляторних моделей - 5 Ват проти 20 - 100 Ватт. Також ліхтарі на акумуляторах гарантують працездатність протягом 40-90 хвилин (і більше, залежно від ємності і енергоспоживання ліхтаря). Крім того, є ультрасучасні джерела живлення, оснащені режимами економії і балансування енергії. Це дозволяє підводного ліхтаря працювати до 10 годин!

Габарити та зручність

Важливий параметр вибору - це габарити і вага пристрою.

Малою вагою і розмірами мають вироби слабкої потужності. Ліхтарі з високою яскравістю і значною тривалістю автономної роботи досить великі і важкі. Дівчатам рекомендується купувати моделі малих розмірів.

Для створення підводних фотознімків краще застосовувати спеціальні вологозахисні вироби для фотозйомки. Вони позбавлені рефлектора. Якщо ліхтар призначений для фотографії або полювання, то він повинен зручно розміщуватися під стволом рушниці.У плані зручності краще звернути увагу на підводні ліхтарі на маску, які дозволяють під час занурення звільнити руки. Це зручно для дайвінгу, але не для полювання.

Під час купівлі слід звернути увагу на те, щоб ліхтар був оснащений зручним перемикачем між робочими режимами. Тут конкретну пораду по вибору дати складно і краще спробувати ліхтарі з різним механізмом перемиканням (магнітне кільце, торцева кнопка, перемикач на головній частині ліхтаря).

Правила використання

Звичайно ж є і основні правила використання ліхтарем для дайвінгу. Для того, щоб підводний ліхтар прослужив довго необхідно:

 • регулярно очищати скло та задню кришку;
 • здійснювати, як мінімум, раз в півроку змащення різьби і магнітного кільця;
 • необхідно опріснювати ліхтар після експлуатації в солоній воді;
 • слід вчасно міняти зношені герметизуючі кільця;
 • не потрібно розбирати головну частину і торкатися до рефлектора

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING