Перейти до знижок >>>

 

Отличительные особенности светодиодных фонарей и правильность совершаемого выбора подобного оборудования

29.11.12

Світлодіод luminus SST-50останнім часом на ринку сучасних технологій величезним попитом почали користуватися такі прилади, як світлодіодні акумуляторні ліхтарі. Їх основною відмінністю від раніше використовуваних ліхтарів з лампами розжарювання є те, що застосовувані світлодіоди здійснюють перетворення струму в світ безпосередньо. Крім того, подібні пристрої характеризуються значно меншим показником споживаної енергії, наявністю в основному пристрої напівпровідникового кристала, отриманням білого яскравого світіння, з яким не зрівняється жодна лампа розжарювання. Сам же використовується світлодіод не має скляної колби, що володіє крихкими особливостями, не виділяє шкідливих речовин, а також відрізняється тривалим терміном експлуатації.

Так, всі переваги такого пристрою значно простіше можна виразити наступними критеріями:

  • тривалість у використанні;
  • економічність в споживаної енергії;
  • яскравість випромінюваного світла;
  • протистояння ударів;
  • ергономічні властивості та інші особливості.

На які параметри слід звертати особливу увагу при виборі світлодіодного ліхтаря?

Першим фактором, на який варто звернути увагу, виступає габарити обладнання, що купується. Так, для повсякденного використання краще вибирати невеликі пристрої (ліхтарі серії EDC), які зможуть з легкістю поміститися в сумці або кишені. Якщо ж планується використовувати його на об'єктах, де часто для здійснення деяких операцій необхідне використання двох рук, то в такому випадку варто вибрати ліхтар з кріпленням на лоб (налобні ліхтарі). У випадках, коли ліхтар застосовується в чинених тривалих походах, краще зупинитися на варіанті пристрою з кріпленням на поясі.

Промінь ліхтаряНаступним важливим критерієм виступає випускається світловий потік. При цьому враховується яскравість випромінюваного світла і його потужність. Так, як правило, обладнання з вузьким променем здатна уражати досить яскравим світлом, але при цьому не дозволяє освітлювати великі ділянки. І навпаки, широкі промені мають набагато меншу потужність світіння, але здатні охопити ще великі площі для освітлення. Як розумна альтернатива розроблено фокусируемые ліхтарі, в яких врахована можливість регулювання ширини променя і відповідно області засвічення.

Крім того, при виборі ліхтаря необхідно звертати увагу і на сам використовується в пристрої світлодіод, який впливає на саму безпосередню потужність світіння. На потужність також впливає і спрямована сила струму. Так, застосовуваний один тип світлодіода при різній подається потужності може давати більший або менший світіння в залежності від потужності заданої сили струму, що відповідно впливає на кількість споживаної енергії.

Також на вибір тієї або іншої моделі може впливати і такий показник, як час роботи, яка характеризується максимально можливим часом роботи на одній зарядці. За цей показник прийнято вважати усереднену величину, безпосередньо залежить від ємності використовуваних акумуляторів і режиму роботи пристрою.

Li-Ion акумулятор TrustFireНе варто залишати без уваги і тип харчування ліхтаря. Серед найбільш часто зустрічаються видів використовуваного харчування є нікелева або літієва акумуляторна батарея. При частому використанні таких світлодіодних ліхтарів краще зупиняти свій вибір на літієвих акумуляторах, які характеризуються більшою ємністю, мають низький саморозряд, прості у своєму обслуговуванні і не вимагають здійснення підзарядки до повної потужності.

Варто також зупинитися на такому показнику, як кількість наявних режимів роботи світлодіодного ліхтаря. Цей показник враховується частіше в залежності від того, як буде надалі використовуватися даний пристрій. Так, деяким буває досить приладу, який оснащено тільки одним режимом з постійним свіченням, інші вибирають многорежимное обладнання зі змінюваною миганиями.

Дайвери з підводними ліхтарямиДодатковими параметрами до таких пристроїв, на які деякі приділяють значно більшу увагу, відносяться стійкість до умов, які можуть діяти ззовні. Такими впливами може виступати волога, частинки пилу, бруду, механічні удари. Так, при використанні ліхтарів в певних умовах варто вибирати прилад у відповідності з необхідною характеристикою захищеності від того впливу, який може зустрічатися в цих умовах, що сприятиме більш тривалого терміну експлуатації вашого приладу. Як приклад може служити категорія ліхтарів для дайвінгу, які можуть знаходитися на значній глибині і тривалий час під водою.

Не варто забувати також про те, що деякі моделі оснащені додатковими аксесуарами. Особливості цих аксесуарів безпосередньо залежать від того, в яких умовах експлуатуватиметься подібний прилад, а також для вирішення такого питання, для якого роду завдань буде використовуватися. Так, коли світлодіодний ліхтар планується застосовувати при частих транспортировках або туристичних походах, де можливі випадкові механічні впливи на нього, то в такому разі не варто відмовлятися від можливості придбання спеціального захисного чохла, що дозволяє застерегти прилад від випадкових ударів. При застосуванні такого ліхтаря під час подорожей, краще підібрати затискачі, які часто використовуються на поясі. При необхідності звільнення рук також були продумані аксесуари, що дозволяють кріпити ліхтар на голові (наголовниє або налобні кріплення).

Так, варто пам'ятати, що вибір світлодіодного акумуляторного ліхтаря необхідно враховувати на підставі того, в якій сфері передбачається використання подібного обладнання, а також основних характерних особливостей, якими володіє певний прилад.

https://070.com.ua

Щербаков Володимир

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING