Перейти до знижок >>>

 

Пневматическое оружие

23.06.16

Цікаві факти

Будь рушницю, навіть пневматична, раз на рік стріляє. На думку багатьох людей для самооборони, можна купити пневматику. Не дивлячись на те, що носити зарядженим таку зброю заборонено, на сьогоднішній день воно все одно користується великим попитом. Головне призначення пневматичної зброї в 21 столітті - спортивне розвага, повністю виправдовує вкладені сили та засоби. Перше знаряддя, яке використовує силу стисненого повітря для пострілу, стріляє зарядом вагою 100 грам на відстань до 300 метрів, було виготовлене з дерева і металу. При цьому саме воно своїми розмірами і вагою нагадувало невеликий дачний будиночок. Інженерні рішення, які вперше були втілені невідомим винахідником 16 століття в зброю, дозволяє нам вільно купити пневматику, яку продають у магазинах практично всім особам, які досягли 18 років.

Головні відмінності

Пневматичні гвинтівки, використовуючи силу повітря відразу отримали багато переваг у порівнянні з широко поширеним вогнепальною зброєю. Порох не отсиревал, постріл при справному зброї був гарантований. Таким чином пневматика виявилася надійніше, але енергії пострілу ручної зброї не вистачало для нанесення серйозних ушкоджень тіла людини. Пневматичні гвинтівки, пістолети починали свою кар'єру в поліції, потім потрапили в професійний спорт, а потім в магазини, де їх можуть купити мисливці і спортсмени-аматори. Поширений сьогодні 4,5'калибр, кульками вагою 68 грам, забезпечує політ заряду близько 200 метрів, пробиваючи в кінці польоту в кращому випадку, аркуш звичайного паперу.

Історія та законодавство

Вдосконалюючись, гладкоствольні і нарізні стволи цього «сімейства» отримали свою першу класифікацію за калібром, початкової швидкості кулі, енергії запускається снаряда. Гіганти збройової промисловості разом з гвинтівками стали пропонувати купити не тільки пневматичний револьвер, але і пневматичну баштове знаряддя з електронним управлінням, для військових кораблів. Один з яскравих прикладів застосування пневматики - сумно відомий револьвер містера Кольта. Він має найбільшу зупиняє дію серед вогнепальних револьверів. Завдяки появі пневматики він тепер є у вигляді майже точної копії оригіналу, але стріляє маленькими круглими металевими кульками, замість забійних куль з пороховим зарядом 45 калібру.

Старі добрі «бебешки» в лабораторіях заводів перетворилися на аеродинамічні кулі різних форм. Безліч виробників, завдяки сотням експериментів і пристрілок, забезпечують якість, балансування зарядів, купчастість стрільби і що важливо, чистоту. Наприклад, кульки для пневматики від американської компанії Crosman, можна купити тільки в опломбованій, герметичній упаковці. Ці дрібниці, які починаються з чистоти кульок, закінчуються на універсальних наборах для очищення зброї, кобури та збройовому маслі, яке можна вільно купити в спеціалізованих магазинах, як аксесуари до пневматики. Зброя вимагає регулярного догляду, в середньому кожні 20-50 пострілів, при цьому акуратне поводження та зберігання продовжить термін служби.

У середині 90-х, коли перші товари закордонного виробництва стали потрапляти на ринки колишнього СРСР, було дуже багато пропозицій купити дійсно якісну пневматику. Від дитячих іграшкових пістолетів до нарізних мисливських рушниць. Сьогодні законодавством дозволено купити пневматику, яка має калібр 4,5 мм і енергію не більше 25дж для мисливських рушниць, для спортивних 7,5 дж. При середній ефективної дальності стрільби з пістолета чи револьвера до 5-7 метрів, окремі екземпляри мають такі вражаючі характеристики, як дальність, купчастість, скорострільність, вага, надійність при експлуатації. До речі, повна відсутність віддачі при пострілі спрощує процес стрільби, особливо жінкам і дітям.

Самий потужний професійний спортивний пневматичний пістолет має швидкість кулі на вильоті зі ствола 151 м/с. Посилені пружини, поршнева група і застосовані для більшої жорсткості матеріали звичайно робили свою справу, але тим не менше, практично всі пневматична зброя, які ми можемо придбати, має характеристики не набагато скромніше.

Особливості конструкції та експлуатація

З появою різних конструкцій одержання стисненого повітря, необхідного для пострілів, пневматику умовно поділили на пружинно-поршневу, компресійну та газобалонні. Впровадження останніх рішень збройових фахівців — PCP система, при якій посудиною для стисненого повітря є сам пістолет або рушницю. Кожна конструкція має свої переваги і недоліки, намагаючись цим внести нові пункти в характеристики пневматичної зброї.

Безшумні постріли виходять завдяки різкого розширення стисненого повітря, зібраного під тиском до 60 атмосфер. Необхідно відразу зазначити, що втрати тиску при використанні балона з вуглекислим газом СО2 неминучі. Все починається з того, що її треба добре охолодити перед тим, як закачати в балончик. Так само, виходячи з балона вона сильно знижує температуру, в тому числі і балона, знижуючи заодно і тиск всередині останнього. Тому PCP-система виграє перед іншими за рахунок відсутності необхідності змінювати балончик, при цьому має великий внутрішній об'єм для зберігання стисненого повітря. Таку зброю можна «накачати» на будь-якому автомобільному шиномонтажі, а однієї заправки системи вистачає на 150-200 пострілів.

Найбільш поширений метод отримання енергії для пострілу - газовий балончик. Зазвичай його вистачає на 30-60 пострілів, причому взимку або при використанні дешевих балончиків, ця цифра зменшується. Маючи в своєму недоліку постійні втрати тиску, він має багато інших переваг. Купити балончик для пневматики іноді простіше, ніж знайти потужний компресор для PCP-системи. Кульки або кульки вагою 0,45 грама із звичайного пневматичного пістолета на вильоті зі ствола мають швидкість близько 100м/с 3-5 метрів в 90% влучень розбивають пляшку з-під шампанського. Це звичайна розвага доповнюється можливістю взяти з собою запасні балончики туди, де немає доріг. Довгий термін зберігання могли б зробити цю конструкцію кращою, але запірні гвинти внизу рукояток кращих копій «Макарова», «Токарєва» досвідченому оку видають підробку, втрачаючи цим самим страхітливий ефект.

Затворні рами пневматичних пістолетів, які прагнуть позбутися цього недоліку, рухаються як справжні, але полум'я зі ствола немає, втім як і гучного звуку пострілу. Якщо відкинути всі ці «навороти» і повернутися в тир, то пружина-поршнева «класика» бере своє. Проста конструкція, яка зводиться до одного переламування стовбура знайома багатьом не з чуток. Майже вся пневматика, в незалежності від конструкції, дозволяє вести прицільну стрільбу до 30 метрів. Перевагою найпростішої конструкції є відсутність додаткових грошових вкладень при покупці газових балончиків або домашнього, автомобільного компресора. Також, працюючи з чистим повітрям, гумові ущільнювачі зброї не так швидко починають «спускати тиск», як при використанні балона з вуглекислотою, CO2.

Висновки

Щодо зручна компресійна пневматика спростила процес отримання необхідного тиску для пострілів. Регулюючи вручну тиск, тепер можна отримати необхідну енергію не докладаючи великих зусиль. Пневматична зброя з роками не втратило своєї привабливості, надійності та дешевизни, щодо зброї з пороховими зарядами. А останні зразки використовують при виробництві полімерні матеріали та сталь, при цьому напівавтоматичний режим стрільби часто супроводжується запобіжником і кріпленнями під планку Пикаттини, додаючи нові переваги цього виду зброї.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING