Подствольные фонари

07.10.15

В даний час все більшу популярність у всіх сферах набирають ліхтарі на світлодіодах, не оминуло це і сферу підствольних ліхтарів, де нові технології впроваджуються все більш активно. У цій статті спробуємо розібратися, що ж є найбільш важливим при виборі підствольного ліхтаря.

"В першу чергу все підствольні світлодіодні ліхтарі при розробці орієнтувалися на використання силовими структурами і військовими, але враховуючи їх характеристики, можна зазначити, що вони є відмінним світловим інструментом для мисливців".

Підствольні ліхтарі спочатку розроблялися для швидкого виявлення і підсвічування цілей в умовах обмеженої видимості. Створені для чітко визначених цілей, ці тактичні ліхтарі мають ряд відмінностей від звичайних побутових ліхтарів. Розберемо ці відмінності детальніше.

Специфіка світлового променя

явний ознака - це світловий вузьконаправлений промінь з великою дальністю, який володіє розсіяної бічним засвіченням невеликої інтенсивності і яскраве світлове пляма по центру. Звичайно, з появою і розвитком світлодіодів побутові ліхтарі так само стали володіти досить яскравим світлом, але в цьому випадку не потрібен такий сфокусований промінь і світло їх більш неуважний. До того ж тактичні ліхтарі мають посиленим і в більшості своїй водонепроникним корпусом, що значно збільшує надійність і термін служби таких ліхтарів порівняно зі своїми побутовими побратимами.

Але є у підствольників так само свої особливості і недоліки. Наприклад, таким ліхтарем незручно просто освітлювати дорогу під ногами, промінь досить яскравий і вузьконаправлений, що збільшує відбивну здатність від предметів і збільшує ймовірність на якийсь час просто засліпити вас. Варто відзначити, підствольні LED ліхтарі мають драйвер управління (плата регулювання живлення), який може бути спочатку запрограмований на кілька режимів яскравості. До того ж існують драйвера, які можливо самостійно програмувати на необхідні режими.

Управління і тактичні кнопки

останнім часом значно стерлася грань між повсякденними і тактичними ліхтарями в плані способів включення і варіантів перемикання режимів, але залишилася одна особливість, яка в більшості випадків і допомагає зрозуміти, що дана модель призначена для кріплення під стовбур. Цією особливістю є можливість використання виносної кнопки для управління ліхтарем.


Взагалі саме використання виносних кнопок в полюванні і в спорті є дуже зручним. Наприклад, у разі, коли необхідно швидко підсвітити і вистрілити. Причому такі кнопки бувають дротяними, так і бездротовими. У першому випадку провід може бути прямим або крученим. Вибір типу проводу залежить від місця установки кнопки. Якщо кнопка встановлюється на цівку, то краще вибирати прямий провід, щоб висить і бовтається кабель не заважав.

Використання світлофільтрів

Для підствольних ліхтарів існує безліч аксесуарів і одними з найцікавіших є світлофільтри. В залежності від ситуації, в підствольних ліхтарях використовують різні світлофільтри, що встановлюються безпосередньо на ліхтар (на безель або замість нього).

Для того щоб краще бачити освітлювані предмети, використовують червоний світлофільтр. При такому освітленні людське око не втрачає функцію нічного зору і його не помічають деякі види тварин, що дуже сприяє вдалому полюванню.

Зелений світло допоможе підсвітити необхідні об'єкти на невеликій відстані, не залучаючи непотрібної уваги. І знову ж багато тварин не реагують на нього, при цьому його зручно використовувати при орієнтуванні по карті.

Синій світлофільтр дає можливість скритного переміщення, так як він дуже добре поглинається атмосферою, в основному використовується при полюванні на качок. Додатковою перевагою буде використання такого світлофільтру не тільки на полювання, але і на риболовлі, т. к. риби на синій світло не реагують.

Також використовують розсіює фільтр. Він допоможе висвітлити значний простір навколо не дуже яскравим, але рівномірним світлом, що буде корисним на біваку або привалі, а так само при застосуванні підствольного ліхтаря в побуті.

Кріплення ліхтаря на зброю

На даний момент існує дуже великий вибір різноманітних кріплень для підствольних ліхтарів мають свої відмінності і варіанти застосування.

Найбільш звичним є кріплення ліхтаря на стовбур за допомогою так званої «вісімки». Цим способом ліхтар кріпиться як на нарізну зброю, так і на гладкоствольну. При кріпленні на мисливську гладкоствольну зброю розташування ліхтаря буде різним. На «вертикалке» ліхтар буде знаходитися знизу. При кріпленні на «горізонталку» - збоку.

Тип кріплення на планку Вівера або Пикатинни частіше використовують військові. Але він також присутній на спортивному та мисливську зброю. Перевага такого кріплення в тому, що на планці можна розмістити не тільки ліхтар, але і інші аксесуари, такі як приціли, рукоятки та інше. При цьому ліхтар можна з легкістю зняти зі ствола, не розбираючи саме кріплення.

Кріплення на оптику не так поширене. Але даний вид кріплення має одну вагому перевагу, не збивається баланс зброї.

Гравцям в страйкбол, а також військовим ліхтар рекомендується кріпити праворуч на цівку. Противник, швидше за все, буде стріляти на світло. І чим далі він буде від власника зброї, тим краще. При цьому для полювання підствольний ліхтар краще вішати з лівої сторони, тоді відпадає необхідність встановлювати виносну кнопку, а ліхтар можна включати великим пальцем лівої руки.

Захист підствольних ліхтарів

"не Можна не відзначити і той факт, що тактичні підствольні ліхтарі роблять з протиударним корпусом і з пило-вологозахисту. Мінімальний поріг для підствольного ліхтаря - це IP67 за Ingress Protection (рейтинг для електричних пристроїв). У Японців аналогічний стандарт маркується JIS7".

При такому маркуванню ми маємо ліхтар, повністю захищений від пилу і здатний працювати при короткочасному перебуванні у воді на глибині до 1 метра. Якщо на ліхтарі взагалі немає маркування та в специфікації стандарт не вказаний, то прийнято вважати, що він не захищений. Якщо на маркуванні цифрові значення нижче, то такий ліхтар захищений максимум від проливного дощу, що не є показником для мисливського спорядження.

Висновки

Підводячи підсумок усього вище сказаного, можна зробити висновок, що світлодіодні підствольні ліхтарі є спеціалізованим обладнанням з широкими можливостями. Вони здатні впоратися з вузьким спектром поставлених завдань, а для туристичних походів або господарських потреб слід подумати про вибір інших моделей або придбання додаткових аксесуарів, що розширюють можливості мисливського ліхтаря таких як розсіювачі променя, дифузори та інше.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING