Перейти до знижок >>>

 

RFID – защита нового поколения

17.11.16

Технології не стоять на місці, тому на сьогоднішній день одна з них розбурхує уми багатьох людей, так як мова, пов'язана з нею, часто йде про гроші. Справа не в тому, скільки коштують пристрої, які працюють на основі радіочастотної ідентифікації, а в тому, що на цій основі існує багато різних виробів. Наприклад, протикражні електронні бирки на товари в магазинах, сім-карти мобільних телефонів, банківські магнітні карти.

Так звані RFID-мітки були створені в середині 20 століття і зі своєю появою дозволили записувати на себе інформацію за допомогою впливу радіохвиль. Наступним методом обробки ця інформація зчитувалась, причому вона могла містити досить багато параметрів. На практиці це зазвичай виглядає як невелика електронна плата і пристрій для зчитування і запису, так званий RFID-зчитувач. Інформація може бути різною, так як пристрою в результаті підключається до комп'ютера.

найпотужніші пристрої можуть зчитувати інформацію з RFID-міток на відстані до 300 метрів. Тому уявіть собі масштаб проблеми, коли радіочастотним сигналом можна отримати інформацію про власника банківської карти, яка знаходиться в кишені у людини, що йде по вулиці. Одним із засобів обмеження доступу радіосигналу була тільки велика антена або «екран», який брав на весь сигнал і «глушив» його, але не загортати адже тепер людину у фольгу?

Еволюція технології

Створена в лабораторіях дослідних інститутів, RFID-технологія в минулому столітті була помічена військовими вченими, які перед громадянським застосуванням довго експериментували з можливостями відкриття. Перше практичне застосування було використано в якості системи електронних міток. Сама назва «радіо-Radio частотна-Frequency ідентифікація-IDentification» виправдовувало себе, так як мітки наносилися на папір і кріпилися до піддону, а сканери були встановлені на навантажувачах.

Складська логістика була унікальною і дуже оперативної, так як менеджер міг призначати досить багато різних полів характеристик у комп'ютерній картці товару, при цьому створення та маркування була не складніше наклейки штрих-коду. Тільки в даному випадку мова йде не про чорно-білих смужках на папері для лазерного променя, а про невеликому електронному пристрої, яке могло бути нанесено на пластичну смужку і зчитуватися радіохвилею.

Внаслідок розвитку системи складських приміщеннях були встановлені RFID-зчитувачі, які подавали сигнал оператору. Це відбувалося, якщо параметри певної позначки збігалися з одним з умов програми, яка обробляла частоти всіх міток на піддоні. Тепер уявіть, що ми візьмемо алюмінієву фольгу і загорніть в неї «неправильну RFID-мітки». Так як сигнал мітки глушиться «екраном», то зчитувач її не ідентифікує, і сигнал оператору не подасть.

Практичне застосування RFID-технологій

На сьогоднішній день існує багато виробників, які марковані такими електронними смужками свою продукцію. Деякі мережі супермаркетів наносять або прикріплюють мітки до дорогої продукції для запобігання крадіжки. Багато хто з нас звертали увагу на стійки, через які проводять люди на виході з каси. Ці RFID-зчитувачі теж, як і всі налаштовані на певну частоту радіохвилі.

Тому якщо товар у магазині, який має, наприклад, позначку про те, що він повинен знаходиться в торговому залі, опиниться за касовою зоною, система подасть сигнал. Також якщо покупець розраховується банківської картою, інформація записана на магнітному носії зчитується на касі спеціальним пристроєм. Адже, як ми вже знаємо, магнітні носії можуть бути вбудовані практично в будь-яку річ так як плати досягають розмірів, що обчислюються в міліметрах.

Для забезпечення безпеки в даному випадку як пластикову карту, як і RFID-зчитувач надає банк, але сьогодні в якості RFID-мітки може виступати дуже багато різних речей. У працюючому мобільному телефоні є як мінімум одна — це джерело сигналу. Ви здивуєтеся, але в 2012 році одна з компаній запропонувала додати ще одну позначку для визначення телефону в сумці і подачі сигналу, якщо він відсутній всередині. Більше того — запропонувала так маркувати всі речі у сумці!

Деякі особливості застосування

Виходячи з можливостей технології, різні виробники протягом майже 70 років створювали різні системи, які використовували ефект радіохвиль і електромагнітів. Різними лабораторіями були створені мітки з активним і пасивним живленням, зчитувачі з різними можливостями. Ближнім відстанню ідентифікації для всіх зразків прийнято вважати до 20см, а далеким від 5 до 30 метрів. Однак більше безпеки від цього не стало.

В інтернеті можна придбати RFID зчитувач за ціною від 5 доларів і на сьогоднішній день при наявності навичок роботи з такою апаратурою зловмисники використовують їх для перехоплення сигналу з брелока автомобільної сигналізації, блокуючи передачу інформації на кінцевий приймач. За цим же принципом діють і «скіммери» в банкоматах — магнітне поле і джерело радіохвиль, які він же і опрацьовує, тому виробники пропонують шифрування даних, але перехоплення і обробку це не зупиняє.

Незважаючи на те, що спочатку така апаратура створювалася з метою оптимізації процесів, прогресу науки, вона часто використовується в злочинних цілях. Існують сканери здатні зчитувати інформацію на великій відстані, тому виготовити на сучасному обладнанні, приміром копію магнітного пропуску на підприємство, для фахівців такої сфери не становить великої праці.

RFID-сумки

Коли прогрес зіткнувся з такою проблемою, було вирішено «екранувати» пропуск, щоб радіохвилі не змогли обробити магнітні смужки або антену телефону. При цьому розробники підійшли до створення таких виробів досить професійно, тому проблема була вирішена, як тільки з'явилася. Запропоновані зовні звичайні чохли, усередині себе містили металеву фольгу, що робило недоступним зчитування інформації.

насправді, щоб створити, наприклад модель *** Tatonka, конструктори застосували не звичайну алюмінієву фольгу, а створили новий матеріал, який назвали T-Square Rip. Це плетіння натуральної, синтетичній алюмінієвих ниток з армованої багатошаровою конструкцією нічим не відрізнялося в щоденному використанні від звичайних чохлів, гаманців і сумок. Крім того, що воно «глушить» радіохвилі всередині себе.

Необхідно відзначити, що частоти, на яких працюють стандартні RFID моделі по всьому світу, мають мітки частот діапазону від 125кГц до 960мГц. Створюючи різні цивільні зразки виробники іноді враховують робочі частоти мобільних стільникових мереж, захищаючи дані, призначені тільки для близького зчитування. Проте як і раніше сфера, яка пов'язана з інформацією і грошима пропонує «повністю глухі» конструкції, налаштовані на повне придушення сигналу у відповідь на зовнішнє сканування.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING