Перейти до знижок >>>

 

Современные складные ножи: компактность, надежность и прочность

23.08.11

До сучасних ножів висувається ряд вимог: невелика вага і розмір, висока міцність і надійність, хороші робочі або бойові якості. Виготовляються ножі, як правило, з найсучасніших матеріалів.

На сьогоднішній день існує величезна різноманіття складних ножів, з яких можна виділити декілька великих груп за напрямками використання: господарсько-побутові, спортивні, бойові, туристичні, мисливські, універсальні і спеціальні. Всі вони, в свою чергу, діляться на два основних види: складні й нескладні (також бувають ножі зі знімними клинками і точкових ножі).

Доладні ножі: загальний опис

Доладні ножі наші дні використовують майже у всіх сферах, тому що їх просто зручно носити в кишені.

Доладні ножі повинні бути такими ж міцними і надійними в розкладеному стані, як нескладні ножі. Їх клинки повинні відмінно фіксуватися, а сама конструкція бути якісною і довговічною.

Як ясно з назви, складаний ніж – це ніж, клинок якого можна прибрати («додати») в рукоять. Багато сучасні складні ножі можна відкриваються однією рукою.

Види замків доладних ножів

Види складних ножів розрізняють по типу замка: лінійний, беклок, штіфтовий замок, балисонг (ножи-бабочки) і т. д.

Лінійний замок

Лінійні замки (лайнер-лок), мабуть, найпоширеніші. Вони фіксують клинок з допомогою плоскої пружини, розташованої збоку. У ножах фрейм-лок ця пружина виступає частиною рукоятки.

Лінійні замки – надійні та зручні кріплення. Їх головний недолік полягає в жорсткості фіксації, обмеженою вертикальною стійкістю пружинної пластини. Іншими словами, пружина може деформуватися, втратити жорсткість в режимі великих навантажень, і, в результаті, клинок може мимовільно складатися.

Беклок

Беклоки – замки важільного типу. По-іншому, цей тип називають насосним.

В ножах з таким типом замка клинок зафіксований важелем з боку обуха. Пружина в рукоятці підтискає важіль з іншого боку. Такий замок зустрічається в багатьох моделях складних ножів.

Штіфтовий замок

У таких ножах фіксує клинок рухливий штифт. Штіфтовий замок – проста і надійна конструкція, адже в ролі опори штифта виступає рукоятка ножа.

Штифт зазвичай розташований перпендикулярно площині леза ножа. Він рухається під дією пружини, і – лезо замикається. На такому механізмі засновані замки аксіс (ультралок), пландж та ін

Штифтові замки захищені від випадкового відкривання. Вони міцні і дуже надійні. Але якщо маленькі пружинки вийдуть з ладу або механізм потрапить бруд, замок перестане працювати.

Балисонг

Ножі-метелики випускаються з замком балисонг. Саме він фіксує їх клинки.

В ножах «метеликах» найчастіше клинок вкладається в 2 половинки рукоятки. Коли ніж відкривається, ці половинки «йдуть» тому і фіксуються засувкою.

Конструкції балисонг обходяться без пружин. В них використовуються міцні і досить великі деталі. Такий ніж дуже надійний, і його можна «розкрити» однією рукою.

У нашому інтернет-магазині представлений як ручний ніж «метелик» (зігнутий) з прямим обухом, так і ніж «метелик» з копьеобразным клинком.

Ножі в піхвах

Зручно носити складні ножі та інші види ножів в піхвах. Ножі в піхвах можна закріпити на руці, поясі або нозі (кому як зручніше) за допомогою ремінця.

У піхвах ножа повинен «сидіти» впевнено, тобто бути міцно та надійно зафіксованим. У теж час він повинен легко «вислизати» з піхов, коли ви побажаєте взяти його в руку, і бути безпечним для користувача.

Піхви – це свого роду футляр для ножа. Вони можуть складатися з чохла, петлі або будь-якої деталі, що дозволяє кріпити піхви при носінні, металевої гарнітури, вкладиша (допомагає клинку потрапити в піхви), матеріалу, що захищає стінки «чохла» від порізів, і застібки.

Класичні піхви виготовляються з дерева і шкіри. Іноді у них використовується тканина, метал, пластмаса та інші матеріали.

Багатофункціональні ножі

Багатофункціональні ножі компактні і, в той же час, являють собою прилад з безліччю інших корисних пристосувань.

Багатофункціональні ножі можуть включати ніж для сигар, 3 1 (гайковий ключ, штопор і викрутка), ніж зі світлодіодним ліхтариком, компактний інструмент для виживання (совок, лопата, пилка та брухт) та ін. В них можуть бути вбудовані пасатижі, пилки, ножиці і т. д.

Швейцарський ніж – різновид складних багатофункціональних ножів. У ньому є не тільки додаткові інструменти, але і клинок.

Багатофункціональні ножі давно стали кишеньковим набором інструментів. Вони можуть включати годинник, ліхтарики та інші елементи комфорту, вбудовані в обкладку рукоятки ножа.

З таким ножем кожен може відчути себе справжнім чоловіком – майстром на всі руки. Він незамінний на відпочинок на природу, риболовлю, полювання і в побуті.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING