Перейти до знижок >>>

 

Светодиод Cree XM-L2 – новинка с приростом КПД 15-20%!

19.07.13

Світлодіод XM-L2 Технологія роботи світлодіодів знайшла своє широке застосування у виробництві унікально яскравих, максимально легенів і понад продуктивних ліхтарів. При цьому в наслідок постійного удосконалення світлодіодної продукції, з'являються все нові приклади. Світлодіод XM-L2 для спрямованого освітлення з'явився в грудні 2012 року, а в перевагах цієї інновації – більш висока продуктивність у порівнянні з XML без будь-яких істотних змін оптики і драйверів. Це дозволило збільшити яскравість кожного світлодіода на 200 люмен. Висловлюючись технічною лексикою, при однаковій потужності (10 Вт) і максимальному значенні сили струму (до 3 А) світлодіод XML виробить світловий потік 1000 лм, а Cree ХМ-L2 – майже 1200 лм. Для прикладу, 100В лампочка розжарювання виробляє 1300 лм, але за рахунок нагрівання, розсіяного світла та кількості спожитої електрики в ході такої роботи, вона не йде ні в яке порівняння зі світлодіодами. На практиці все досить просто: якщо ви використовуєте однакові світлодіодні ліхтарі з однаковими елементами харчування, то при однаковій яскравості світіння ліхтар на більш новому світлодіоді Cree XM-L2 T6 буде працювати без підзарядки на 15-20% довше свого аналога на більш старому світлодіоді CREE XML T6. Це безперечна перевага в роботі і аргумент при виборі ліхтаря.

Це нововведення компанії Cree має більш високий ККД у порівнянні з CREE XML T6, адже світлодіод XML T6 розрахований на 40 тисяч годин роботи та на світловіддачу в 1000 лм. Відмінність також в колірній температурі і яскравості (бін). У маркуванні придбаних світлодіодів потрібно звертати увагу на вказівники T4-T6 - позначення виключно яскравості. Так як ККД теплих світлодіодів завжди нижче ККД холодних: більш яскраві бины T6,U2, ніж T4. До незаперечних переваг продукції CREE ставитися легкість конструкції, надійність, практичність і довговічність. Все це вже забезпечило компанії авторитет серед покупців.

Світлодіод (light emitting diode, LED) – унікальне наукове винахід, за допомогою якого отримують світловий потік електричного струму. До складу будь-якого світлодіода входять такі обов'язкові елементи, як напівпровідниковий кристал на підкладці, корпус з контактними виводами, оптична система. З допомогою інших додаткових складових і класифікують світлодіоди за видами:

  1. В залежності від форми і розміру можна зустріти світлодіоди від самого маленького 2х2 мм (SMD-світлодіоди), до значного розміру в 20 мм. Форма може бути циліндричної, прямокутної, квадратної.
  2. За кількістю кристалів: якщо світлодіод багатобарвний – тоді в ньому розташовані кілька різних за кольором (тобто за матеріалом виготовлення) кристалів, а для одноколірного світлодіода – один кристал. При цьому потужність випромінюваного світла прямо пропорційна кількості кристалів одного кольору. Потужність одного кристала може досягати понад 5 Вт, а при їх об'єднанні в одному світлодіоді можна отримати до 240 мВт (з чотирьох кристалів суперяркого світлодіода!)
  3. Светонаправленность світлодіода характеризує одержувану яскравість: чим менше кут випромінювання, тим світловий потік виходить більш вузьконаправлений і, природно, більш яскравий.
  4. Колірна палітра випускаються світлодіодів вражає! Всі кольори веселки: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, синій, фіолетовий, ультрафіолетовий (безпечний для сприйняття людиною довгохвильовій діапазон ультрафіолету, так званого УФ-А, UV-A). А також спектр інфрачервоного випромінювання, використовується для пультів ДУ і відеокамер нічного бачення. Дуже часто виробляється світіння певними кристалами (наприклад, синіми) викликає сильну люмінесценцію (флюоресценцію), що безпосередньо пов'язано з більшою енергією такого діапазону випромінювання. Білий колір реально отримати трьома шляхами змішування різних складових: а) технологія RGB, при якій розміщують щільно кристали блакитного, червоного і зеленого випромінювання і змішують отримується від кожного кольорове світіння певним способом (лінзою, відбивачем); б) ультрафіолетовий світлодіод покривають трьома люмінофорами (блакитним, червоним і зеленим); в) на блакитний світлодіод наносять жовто-зелений або зелений і червоний люмінофор. У усіх перерахованих способах у підсумку виходить виключно білий або близький до білого кольору.

Техніка застосування світлодіодів виправдала себе абсолютно і кілька причин такого. По-перше, мале споживання електрики (показники світловіддачі на виробництво певної величини світлового потоку в кілька разів вище від інших джерел освітлення, а споживання електрики - нижче) і більш тривалий термін експлуатації. У середньому вироблення світлодіода досягається при 100 тисяч годин, а це в 10 разів вище від люмінесцентної лампи і в 100 разів – від звичайної лампочки розжарювання. Швидкість старіння світлодіода залежить від сили струму, що проходить через нього. І чому сила струму вище, тим швидше світлодіод почне зменшувати яскравість і зрештою згасне. Зменшення яскравості до 30% вже свідчить про те, що даний світлодіод вимагає заміни. По-друге, світлодіодне випромінювання не подразнює очі людини, тому що має рівний і немигающий світло. За рахунок видимої чистоти одержуваного світла, світлодіод дуже затребуваний в дизайнерській та іншої творчої роботи. І, нарешті, навіть тривале світіння світлодіода виключає нагрівання цього приладу, а значить, майже 100% ККД (робота без втрат) і можливість застосування такого ефекту в спеціальних сферах діяльності людини (медицині, науці тощо). За рахунок граничної низковольтности цей світловий прилад абсолютно безпечний для людини.

Підключення світлодіодів може бути паралельним або послідовним. В останньому випадку сумарна напруга трохи вище (до 24). Якщо світлодіод застосовують для індикації, то струм може бути нижче 50 мА, а коли світлодіодом освітлюють територію або використовують у якості підсвічування (рекламні зчитування, вивіски), то буде потрібно струм у кілька сотень мА.

Підключення світлодіода вимагає обов'язкового дотримання деяких технічних правил. В іншому випадку цілком реально вивести з ладу підключається світловий прилад. Першим і, мабуть, найважливішим правилом є дотримання полярності при підключенні. Наступним пунктом забезпечення безпроблемного функціонування світлодіода є підключення до мережі стабілізатора. Такий технічний пристрій необхідно, щоб уникнути перепадів напруги в мережі і не допустити швидкого старіння або перегріву з подальшим виходом з робочого стану світлодіода. Для зміни яскравості світлодіода не допустимо змінювати напругу в мережі. Вирішити таке завдання можна застосувавши метод широтно-імпульсної модуляції (ШІМ), тобто через керуючий блок, поєднаний з блоком живлення, конвертором і контролером управління кольорами RGB-матриці, подавати в світлодіод імпульсно-модульований струм. Так можна регулювати світловий потік, що призводить до зміни яскравості світлодіода.

У виборі конкретного світлодіода покупці звертають увагу на такі його технічні характеристики, як яскравість, кут світла, колірна температура і споживана напруга. До другорядних критеріїв вибору також відносять діапазон BIN, ступінь пило - та вологозахисту у відповідність з нормами для електротехнічних пристроїв за встановленим стандартам IP (International/Ingress Protection). Важливу роль відіграє повага до виробника. Компанія Cree зарекомендувала себе винятковою якістю виробництва світлодіодів, і саме з цієї причини виробник ліхтарів на основі світлодіодів Cree компанія Nitecore вже досить довго на ринку світлових приладів і гарантія якості цього товару поза конкуренцією.

На прикладах видно, що такі параметри роботи світлодіода Cree, як потужність, енергоспоживання, дальність променя, яскравість специфічні для кожного конкретного виду. У будь-якому випадку, щоб не помилитися, варто проконсультуватися з фахівцями і вибрати саме ту якість ліхтаря Nitecore , яке задовольнить найсміливіші побажання.

Приклади ліхтарів на світлодіоді Cree XM-L2:

Nitecore SRT7 Revenger Ліхтар Nitecore SRT7 Revenger

Унікальний ліхтар з можливістю світити 4 різними кольорами (червоний, зелений, синій і білий). Новий світлодіод Cree XM-L2. Максимальна яскравість - 960 люмен!
Trustfire A9 Ліхтар TrustFire A9

Своїм світлодіодним факелом TrustFire розірвав шаблони і відкрив доступність до заливного, яскравого світла всім! Перевагою TrustFire A9 буде повний комплект, доступна ціна, інтуїтивна легкість в управлінні, сумісність з додатковими аксесуарами для ліхтаря інших ТМ.
Magicshine MJ-810B New Підводний ліхтар Magicshine MJ-810B New

Покращений Magicshine MJ-810В New - оновлена модель з колекції 2013 року, спеціально розроблена для підводного занурення. Запропонована версія є універсальною моделю, з можливістю заміни скло-фільтра в залежності від прозорості води.
Olight S15 Baton Ліхтар Olight S15 BATON

найвитриваліший ліхтар для повсякденного використання з яскравістю на 85 метрів, від найпоширеніших елементів живлення в світі - батарейок АА . Сучасний дизайн і інтуїтивно просте управління світловими режимами і міцний магніт для закріплення на залізні поверхні.

https://070.com.ua

З ув. Щербаков Володимир

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING