Перейти до знижок >>>

 

Светодиодные велофары: применение, особенности и преимущества

28.10.15

Велосипедист у темряві світить велофарой

Конструкція автомобілів, кораблів і літаків передбачає використання джерел світла для позначення габаритів в темряві. Більшість виробників велосипедів забезпечують безпеку руху на велосипеді в темряві лише встановленням катафота. Але світловідбивачі у багатьох випадках неефективні: практика показує, що навіть таке невелике транспортний засіб, як велосипед, повинно бути обладнано автономними джерелами світла. Тому багато велосипедисти самостійно обладнали свій велосипед велофарами.

"Слід зазначити, що навіть в ПДР є розділ, де висуваються вимоги до велосипедистів. Так в пункті 6.2. відзначається, що велосипед повинен бути обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами (спереду – білим, з боків – жовтогарячими і ззаду - червоним), а так само обов'язковим переднім світлом, при русі в темний час доби."

Передня фара на велосипеді призначена для освітлення дороги в напрямку руху. Крім того, яскравий білий світ передньої фари робить велосипед помітніше в темряві. Задня фара - габаритний вогонь для водіїв транспортних засобів, обгоняющих велосипедиста. Для автомобілів, рух яких перпендикулярно до руху велосипеда, джерела світла або світловідбивачі встановлюються на спицях коліс.

Задня фара велосипеда

Потужність і яскравість велосипедних фар

Чим яскравіше світло велосипедної фари, тим більше ймовірність, що в темряві його помітять. Яскравість світла залежить від потужності, споживаної джерелом світла. До винаходу світлодіодів, які мають незрівняний з лампами розжарювання ККД, велосипедист був змушений вибирати з наступних варіантів:

  • встановити на велосипед потужні акумулятори, що забезпечують безперебійну роботу фар при тривалій подорожі;
  • для освітлення користуватися генератором струму, який працює при обертанні коліс велосипеда;
  • постійно замінювати перегорающие які сідають батарейки або акумулятори.

При використанні світлодіодних велофар в міських умовах, потрібна невелика яскравість, вистачає і 500 люмен, це обумовлено тим, що в міському режимі світла і так вистачає, навіть в темний час доби. Інша справа – заміські прогулянки, тут краще вибирати велосипедну фару як можна яскравіше, щоб бути помітнішим на дорозі і мати можливість краще слідкувати за дорогою.

Передня велофара світить у темряві

Переваги світлодіодного освітлення

Головна перевага – у світлодіодів ККД вище, ніж у ламп розжарювання. Це означає, що світлодіодні велофари будуть забезпечувати яскраве світло, споживаючи менше електроенергії. Як відомо, лампи розжарювання значну частину споживаної енергії перетворюють на тепло, а меншу – у світло. Світлодіоди при однаковій яскравості світлового потоку споживають приблизно на 70 відсотків менше електроенергії.

"Це особливо актуально для велосипедних ліхтарів: велосипедист, на відміну від автомобіліста, витрачає на переміщення власну енергію. Зайва вага транспортного засобу в цій ситуації досить чутливий. Світлодіодне освітлення мало важить, удароустойчиво і споживає в рази менше електроенергії, що позначається на вазі акумуляторів. З цієї причини світлодіоди – самий підходящий варіант для освітлення в темний час доби."

Крім перерахованих варіантів використання в якості габаритних вогнів і фари ближнього світла, підвищити безпека велосипедиста зможе установка світлодіодного ліхтаря на шолом. Очевидною перевагою такого варіанту є висвітлення саме тієї ділянки місцевості, на який велосипедист дивиться в даний момент. У поєднанні з яскравим світлом, встановленої на велосипеді фари, ліхтар на шоломі допоможе помітити і вчасно зреагувати на різні несподіванки на дорозі.

Харчування встановлених на велосипеді приладів освітлення може бути локальним (тобто окремим для кожного джерела світла), так і комплексним (від акумуляторних блоків, встановлених на самому велосипеді). Крім того, можлива підзарядка цих акумуляторів в процесі руху за умови підключення генератора змінного струму, що працює від механічної енергії обертання.

При цьому використання сучасних економічних акумуляторів в поєднанні з енергоефективними світлодіодами дозволить максимально економічно використовувати заряд.

Передня велофара

Надійне кріплення велосипедних фар

Деякі велосипедисти вважають, що придбання дешевого світлодіодного ліхтарика і прикріплення його до велосипеда за допомогою ізоляційної стрічки – надійний спосіб освітити собі шлях і стати помітнішими для інших учасників руху. Але, як показує практика, саморобні прилади освітлення ненадійні: недосконалість конструкції може проявитися в несподіваній ситуації та привести до сумних наслідків. Логічно, що краще витратити відносно невелику суму на придбання професійних велосипедних фар і убезпечити себе від небажаних наслідків.

найпоширенішим варіантом кріплення велофари до велосипеда є кронштейн. Така конструкція дозволяє надійно зафіксувати велосипедні фари і забезпечити надійність їх експлуатації. Асортимент світлодіодних фар для велосипедів в даний час величезний: виробники пропонують варіанти освітлення буквально на всі випадки життя. Можливість установки на конкретну модель велосипеда не важко перевірити при покупці, а багато інтернет магазини дають можливість побачити фото та відеоматеріали з встановлення, а так само вичерпну інформацію щодо варіантів можливого кріплення на різні діаметри рами або керма.

Висновки

Головним критерієм для вибору приладів освітлення та їх монтажу на транспортному засобі повинне бути забезпечення максимальної безпеки руху. З цієї причини слід відповідально поставитися до купівлі та встановленні велофар. Не варто економити на можливості запобігти ДТП за участю власного велосипеда і себе любимогоЈ.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING