Перейти до знижок >>>

 

Теплый свет в подводных и обычных светодиодных фонарях

12.12.12

Що таке температура кольору світлодіода або лампи і як її вимірюють?!

Колірна температура у підводних і звичайних світлодіодних ліхтарях буває найрізноманітніша, наприклад: 6000К – це холодний білий, 4000К – це середній білий, а 3000К – це теплий білий. Для порівняння температу кольору звичайної лампочки розжарювання, відомої всім з незапам'ятних часів 2000К (кельвінів).

Спеціальні підводні ліхтарі (наприклад, Magicshine MJ-810E тепле світло – це невід'ємна частина для професіоналів і просто любителів зйомок під водою. Без цього типу ліхтарів неможливо передати незвичайну красу підводного світу. У ліхтарів цього типу підвищена ступінь водонепроникності, навіть при великому тиску води. Також невід'ємна важлива характеристика ліхтаря – це кількість світла, яке він може надати.

Часто виникають різні суперечки про те, який же тип світіння найкращий для використання у підводному полюванні. На практиці визначили, що теплий колір краще пробивається крізь мутну воду. А у фотоапаратах та відеокамерах є можливість вибрати режим по колірній температурі.

Підводний ліхтар Magicshine MJ-810E На сьогоднішній день на ринках підводного спорядження є величезна кількість підводних ліхтарів різних типів і найрізноманітніших виробників. Часто дуже важко вибрати для себе відповідну модель, не заплутавшись у кількості характеристик для кожної моделі. В дайвінг освітлення використовується практично завжди, тому якщо ви плануєте занурюватися в каламутну воду, то краще використовувати тепле світло для освітлення. Це як в автомобілях під час туманності використовують протитуманні фари.

Навіть занурюючись під воду в сонячний день, завжди варто мати з собою подібного типу ліхтарі. Для освітлення печер і гротів тепле світло буде як не можна до речі. Так як завдяки ньому можна буде оглянути все навколо себе, так і знімки не втратять свою смислове навантаження. На знімках ви зможете передати все те, що бачите самі.

В якості джерела світла в більшості сучасних ліхтарів використовують потужні світлодіоди, ксенонові лампи і HID-джерела. Саме ксенонова лампа має більш теплий відтінок світіння. Завдяки цьому всі навколо має природний відтінок, а вартість таких ламп більш низька, ніж у ламп іншого типу. Але подібного типу ліхтарі споживають велику кількість енергії, а з-за цього зменшується час їх безперервної роботи.

Особливо популярні зараз для занурення лампи світлодіодного типу - світлодіодні підводні ліхтарі.

Світлодіод – це напівпровідниковий твердий джерело світла, який має технічне найменування LED. В основному вони дають холодне біле світіння. Світлодіодний ліхтар має ряд певних переваг. Ліхтарі такого типу споживають досить мало енергії, що позначається на довшому і тривалому часу безперервної роботи. Термін життя світлодіодних ламп значно довше, ніж у звичайних (десь у 30 разів, тобто близько 50000 годин). Найголовніше при їх роботі - не дозволяйте світлодіоду перегріватися! Велика температура знижує яскравість цих ламп і знижує термін їх служби. У всіх сучасних світлодіодних ліхтарях (не тільки в підводних) вбудований спеціальний драйвер регулює струм, який подається на світлодіод а так само є спеціальні ребра охолодження (радіатор), тому турбуватися про перегрів Вашого світлодіодного ліхтаря не варто.

Це здається дивним, але самої історії розробки і удосконалення світлодіодів вже близько ста років. Авторство на «світлове поле» в 1927 році отримав О. В. Лосєв. Але слабка, на той час, розвиненість напівпровідникових технологій призвела до того, що дуже довгий час світлодіоди використовували тільки як світяться точок різних кольорів (індикаторів). Але за останні кілька років у цій області сталася революція, завдяки якій з'явилися сверхяркие светодиоды. Це вони в сучасних світлодіодних ліхтарях є джерелом світла.

Світлодіоди дають саму більшу світловіддачу, маючи саме низьке енергоспоживання. Але потужні світлодіоди досить дороге задоволення, тому їх собі може дозволити не кожен.

Також світлодіодні підводні ліхтарі (лампи) виділяються серед інших підвищеним ступенем безпеки. Вони оснащені спеціальним захистом, завдяки якій людей не б'є струмом. Ці пристрої відрізняються високою механічною міцністю, вони не розіб'ються, впавши на підлогу. Дивіться клас захисту ліхтаря по класифікації IP.

Більшість цих ламп або ліхтарів можна використовувати як при низьких, так і при значних високих температурах, діапазон становить від -50 до +50 С. Однак літієві акумулятори не призначені для роботи при таких низьких температурах. Літієвий акумулятор, як і будь-який інший елемент живлення сильно зменшує свою ємність при мінусових температурах.


Що ж всетаки краще холодний або теплий світло світлодіодного ліхтаря?!

Дуже часто новачки при виборі освітлення не можуть зрозуміти принципову різницю між світлом ліхтарів світлодіодного типу і ксенонових ламп. В основному вони звертають увагу тільки на загальну кількість люмен. Але, потрібно пам'ятати, що дуже важливою відмінною рисою ліхтарів є природна передача кольору освітлюваних об'єктів. Білий холодний світ є більш яскравим. то При тій же потужності і тих же люменах, білий теплий тепле світло більш ефективний при тумані, або в каламутній воді прибираючи таким чином "ефект падаючого снігу", але і в теж час тепле світло менш яскравий. Тобто краще використовувати холодний і яскраве світло в прозорій воді або просто на місцевості без туману або снігопаду.

В останні час були розроблені кілька видів світлодіодних лам з «теплим білим» (2600-350К) світлом, а також удосконалено їх індекс передачі кольору. Подібні лампи з «теплим» променем вже також випускаються. Цей колір дуже підходь при зйомці під водою. Він не сильно напружує очі, так як більш м'який. Але якісний світлодіод з більш теплим світлом коштує дорожче, а характеристика вказується в самій маркуванні світлодіода.

Фонарі світлодіодного типу мають підвищені вимоги до джерела живлення, від цього залежить термін їх служби. У зв'язку з цим у всіх якісних виробах живлення світлодіода проходить не на пряму від батарейки, а через спеціальні електронні пристрої – так звані драйвера. Вони забезпечують стабільність струму, який подається на діод. За ціною товару відразу можна визначити наявність у ньому драйвера, але саме він сприяє тривалої багаторічної та якісній роботі діода. Не варто очікувати від дешевих виробів, де вбудований примітивний драйвер або його взагалі немає.

Зовсім недавно світлодіоди стали використовувати не тільки при підводних дослідженнях, але і в звичайному підсвічування басейнів, створюючи цим надзвичайно красиві ефекти. Вони зараз створюються самих різних кольорів, розмірів і принципів роботи.

https://070.com.ua

Щербаков Володимир

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING