Перейти до знижок >>>

 

Ультрафиолетовые фонари – основные свойства и характеристики

11.11.12

Ультрафіолетові ліхтарі - це ліхтарі, засновані на випромінюванні світла в невидимому для людського ока діапазоні, крім тих їх різновидів, які здатні захоплювати фіолетову область спектру, а точніше її дальню кордон, і володіють властивостями викликати люмінесценцію (світіння) деяких речовин. Це в свою чергу призвело до широкого спектру використання такого роду світла в багатьох областях науки, основною з яких є криміналістика, а також в промисловості та інших галузях.

В умовах сучасності, коли захист відіграє дуже важливу роль, технологія маркування виробів або предметів спеціальною невидимою фарбою, яку неможливо побачити при звичайному світлі але чудово видно в променях ультрафіолетового ліхтаря, стала буденністю і застосовується для захисту грошових знаків від підробки, таким чином маркуються деталі і упаковки до них на різного роду підприємствах та виробництвах, а також для нанесення протиугінної маркування автомобіля. Активно підхопили таке нововведення розважальні заклади типу нічних клубів і ресторанів, які в умовах темряви і ультрафіолету відмінно визначають безбілетників на території. Невидиму фарбу також стали додавати в різного роду рідини, висвітлюючи її ультрафіолетовим світлом легко можна знайти протікання в системі автомобіля, витік фреону в кондиціонері або витік холодоагенту в холодильнику (а так само іншого механізму).

Так само світлодіодні ліхтарі активно використовуються для гри «КВЕСТ» для відміток які видно тільки учасникам гри, збройних світлодіодними ліхтарями.

В асортименті інтернет магазину 070, Ви так само зможете придбати спеціальну ручку з невидимим чорнилом, написи від якої, видно лише в ультрафіолетовому випромінюванні ( може застосовуватися для написання шпаргалок, секретних знаків у «Квесті» або любовних листів ;) ).

Широке застосування і швидкий розвиток ультрафіолету дало поштовх до розвитку і вдосконалення самих приладів освітлення і на зміну стандартних УФ-лампам прийшли різного роду ультрафіолетові ліхтарі які розрізняються застосуванням світлодіодів різної потужності і що найважливіше - мають різну пікову довжину хвилі.

Для прикладу під торговою маркою ліхтарів Tank007 випускаються ряд ультрафіолетових ліхтарів з потужністю від 1 до 5 Ватт а так само різною довжиною хвилі ультрафіолетового випромінювання. Так ультрафіолетові ліхтарі Tank007 можуть укомплектовуватися виносними тактичними кнопками, для використання УФ ліхтарів під час полювання в якості підствольних ліхтарів. Так само до таких приладів відносяться ультрафіолетові брелки, УФ-ліхтарі, ліхтарі галогенові з УФ-фільтрами та інші вироби які активно використовуються для підсвічування ультрафіолетової фарби і інших речовин.

Ультрафіолетове випромінювання - це електромагнітне випромінювання з довжиною хвилі від 400нм і нижче, вище знаходиться діапазон видимого для людського ока світла, нижче - рентгенівські промені і гамма випромінювання. У свою чергу ультрафіолетовий діапазон ділиться на три частини:

UVA має довжину хвилі від 400нм до 320нм, в ньому світяться всі ультрафіолетові фарби, він легко проходить крізь атмосферу і скло і безпечний для людей;

UVB має довжину хвилі від 320 нм до 280нм, це спектр світла в якому відбувається засмага на сонці, при попаданні на шкіру він активує виробництво вітаміну D, лампи такого спектру застосовуються в соляріях, але фарба для освітлення цим спектром випускається вкрай рідко, до того ж він може бути небезпечний для здоров'я;

UVC - має довжину хвилі від 280нм до 100нм, самий жорсткий ультрафіолет, який не пропускається атмосферою, може нанести серйозні опіки шкіри і лампи такого світла найчастіше застосовуються в медицині.

Таким чином, для виробництва ліхтарів з використанням властивостей ультрафіолету характерна наступна градація:

- УФ-лампи BlackLight - по конструкції схожі з люмінесцентними лампами і випромінюють в діапазоні приблизно 365нм, ці лампи в основному і використовуються при перевірці купюр і широко застосовуються для перевірки в нічних клубах.

- УФ-світлодіоди 395-400нм - мають саме широке застосування і довжину хвилі 395-400нм, виробляються у вигляді світлодіодів розміром 5 мм в міцному корпусі до 5 Вт. Випромінюють в спектрі захоплюючому видиму частину, як наслідок світять пурпурно-фіолетовим променем, видимих оку.

- УФ-світлодіоди 385нм - це самий новий тип діодів, що виробляється в 5 мм корпусі, але його головною перевагою є широкий спектр ультрафіолетовій області як слідство в його променях відмінно видно більшість відомих ультрафіолетових фарб.

В якості висновків і для розуміння для чого використовувати ультрафіолетовий ліхтар, можна відзначити кілька моментів:

- Для тексту, який написаний невидимим маркером, підійде ультрафіолетовий ліхтар з довжиною хвилі 385-400 нм., при цьому, ліхтар має довжину хвилі 385 нм. дає кращий контраст, т. к. не має фіолетове засвічення, що полегшить пошук прихованого тексту.

- Для здійснення перевірки грошових знаків на достовірність в стаціонарних умовах, найбільш оптимально підійде люмінесцентна лампа (так званий BackLight) детектора купюр. Варто відзначити, що купюри доведеться підносити досить близько до джерела ультрафіолетового світла. В «польових умовах» для перевірки підійде і ліхтар з довжиною хвилі 385 нм., наприклад невеликий брелок, але тут потрібно зауважити, що вони все таки не просвічують деякі типи захистів.

- Органічні рідини або комахи висвітлюються в більшості випадків в діапазоні від 300 до 380 нм. (Наприклад: ліхтар Tank007 PT30 UV, ліхтар Tank007 TK-566 та інші ліхтарики)

- Флуоресцентні предмети будуть висвітлюватися при будь-якій довжині хвилі ультрафіолетового світла з розглянутих довжин хвиль.

Так само окремо можна виділити групу фокусованих ультрафіолетових ліхтарів таких як ліхтар Tank007 TK-737 1W або Tank007 TK-737 3W. Або запальнички з ультрафіолетовим ліхтариком, так сказати кишеньковий міні детектор валют USB запальничка

https://070.com.ua

Щербаков Володимир

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING