Перейти до знижок >>>

 

В горах как дома — что взять в осенний поход

17.11.16

Таким питанням може задатися як початківець, так і професійний турист. Адже щоб правильно зібратися в похід необхідно врахувати безліч дрібниць. Починаючи від загальної ваги, який буде потрібно нести на плечах до теплого килимка, який зробить ніч безпечною для спини. Багато хто забуває ліхтарики і запасні акумуляторні батареї, тому так як в горах домашнього арсеналу немає, давайте разом подивимося, що взяти з собою в похід в гірській місцевості восени.

Визначаючись з термінів подорожі, потрібно розуміти доведеться ночувати на відкритому повітрі. Плануючи похід, намагайтеся збільшити при розрахунку термінів, щоб мати запас. Адже залежно від того, доведеться нести з собою ліхтарик або спальний мішок суттєво змінює суть вибору. Одноденна прогулянка не вимагатиме багатьох речей, наприклад, теплої ковдри або намети, однак навіть у цьому випадку є набір самих необхідних речей, які знадобляться однозначно.

Також прийнято вважати, що будь-якому туристові постійно потрібні деякі речі. Незважаючи на те, що допомоги і комфорту на природі мало не буває, багато виробників спеціально випускають професійні вироби, які можуть вирішувати кілька завдань. Тому збираючи спорядження можна ще раз переглянути те, що планується скласти в рюкзак. І до речі, улюблений рюкзак може бути ще більш зручним, якщо у нього додати додаткові кріплення, які додадуть зручності і свободи при переміщенні.

Основний набір для осіннього походу

Якщо розглядати 3-денний похід в гори, який передбачає ночівлі, то перше що необхідно взяти з собою — це намет. Виходячи з кількості людей в групі вона повинна бути не особливо велика, тому що зайва вага і обсяг віднімуть додаткові сили мандрівників. Можна звичайно намет не брати, а взяти просто спальні мішки, але при цьому треба бути впевненим, що завтра не доведеться ночувати під дощем або в сніговій бурі. намет іноді не беруть туристи одинаки, але це більше наближене до екстремальних умов.

Спальний мішок, туристичний килимок, серед любителів активного відпочинку званий «карімат», забезпечать повноцінний відпочинок. Мало того, що спати в них тепліше і м'якше, ці речі не займають настільки багато місця і ваги, тому практично всі рекомендують брати з собою хоча б найменший килимок. Також потрібно не забути про теплий одяг, светрі, наприклад. Сучасні матеріали дозволяють робити дійсно унікальні вироби, тому якщо купити термобілизну або непромокальні штани, але подорож може бути досить комфортним і безпечним.

Говорячи про безпеку та зручність, багато згадують ножа і ліхтар. Такі речі в професійному туризмі займають полку вище консервних банок, тому вибираючи який купити ніж для походів восени, зверніть увагу на колір ручки, тому що пори року впливають на колір навколишньої природи, а маскування або навпаки, відмінна видимість ножа на тлі листя може іноді грати істотну роль. Вибираючи ліхтар або ножа також зверніть увагу на можливості додаткових кріплень, так як похід може бути багатоденним і вироби доведеться діставати й використовувати якщо не постійно, то часто.

Головне спорядження в осінньому поході

Як не дивно, але з вищезгаданого - це теплі речі і ніж. Після цього поєднання всі інші речі звичайно зроблять відпочинок на природі більш веселим і цікавим, але напевно менше незабутнім. Адже якщо немає теплих речей то намет не допоможе, точно також якщо немає ножа, то максимум що можна зробити, це виготовити новий на місці. Займає такий процес при наявності навичок і матеріалу кілька годин, тому якщо немає бажання пробувати себе в ковальській справі, то одягайтеся тепліше і візьміть з собою гарний мультитул, який буде зручний у використанні на практиці.

Без ліхтарика в багатоденному поході можна користуватися смолоскипами або спати, однак можливості, які дає світло в темряві будуть в такому випадку втрачені безповоротно. Також не забудьте додаткові акумуляторні батареї. У набір першої необхідності входить джерело вогню - сірники, запальничка, кремінь і ємність для води. Якщо джерелом світла і тепла по ідеї питань виникати не повинно, але з ємністю для води трохи складніше. Мало того, що вона повинна бути призначена для перенесення води, бажано що б у ній можна було воду кип'ятити.

Якщо планується брати з собою в похід більше, ніж перераховане вище, то перше, що потрібно додати в набір це нитку і голку. Адже тепер доведеться взяти рюкзак, в якому можна буде акуратно зберігати ці необхідні речі. По хорошому потрібна кружка, миска, ложка, запас їжі, рушник і засоби мінімальної гігієни. У рюкзак обов'язково потрібно покласти аптечку і поліетиленові пакети. Цей мінімальний набір можна зібрати рюкзак до 10 літрів, що дозволить бути в подорожі мобільним і повністю забезпеченим для життєдіяльності.

Переваги професійних туристів

Так як в 21 столітті існує велика кількість брендів і заводів, що випускають продукцію для туристів, асортимент товарів призначених для виконання спеціальних завдань досить великий. Тому в осінній похід багато професійні туристи дійсно одягають термобілизна, яке починається з непромокальних шкарпеток і закінчуються легкої, також непромокаючої курткою. В якості ножа часто використовують хороші мультітули, які можуть допомогти зробити дійсно багато без застосування великих зусиль.

Ліхтарі, які беруть з собою наприклад, альпіністи, здатні працювати при низьких температурах і не бояться вологи. Однак, якщо похід не передбачає таких складних умов мінімальну що додається в екіпіровку це водонепроникні чохли для телефонів або рацій. Такий винахід як портативна піч додасть близько 500 грам ваги, але дозволить готувати в будь-який час і в будь-якому місці, не залежно від навколишніх умов і наявності палива для вогню.

Професійні мандрівники не виходять з дому без компаса, тому якщо залишається питання, взяти осінній похід, то можна зайти в магазин, де пропонують товари для професійних туристів і вибрати речі, які зможуть допомогти у планованому міжсезонному поході.

-5%
Знижка на першу покупку!
При підписці на акційну і новинну розсилку
MONITORING